wystawa okmf

Jedenastu autorów, tyle samo charakterów i sposobów na życie, ale pasja ta sama. Członkowie Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii już nie raz zaznaczyli swoją obecność w mieście i teraz chcą zrobić dokładnie to samo. W sobotę zapraszają na rynek na otwarcie swojej wystawy „Olkusz znany i nieznany”.

Od kilku miesięcy zdjęcia uwieczniające najbardziej kameralne i niezwykłe zakątki miasta zdobiły ściany lokalnych instytucji i prywatnych domów. Ktoś powiedział: „zróbmy coś z tym” i rzeczywiście, zostało z tym coś zrobione. Otóż już w sobotę, 17 września o godz. 15.00 prace olkuskich miłośników biegania z aparatem zawisną w samym sercu Olkusza, na starówce.

Wernisaż oficjalnie towarzyszyć będzie dwóm innym imprezom: Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego oraz I Biegowi Ulicznemu Srebrna Dziesiątka. Wystawę plenerową oglądać będzie można do końca października.

Autorami zdjęć po projektu „Olkusz znany i nieznany” są: Adam Sowula, Anna Niewiadomska, Elżbieta Walas, Łukasz Dwornik, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, Katarzyna Pęgiel-Zawada, Marcin Andrukowicz, Michał Maślanka, Piotr Drozdowski, Piotr Łaś oraz Tadeusz Zabawski.

Organizatorem wystawy jest UMiG Olkusz przy współpracy z tutejszym MOK-iem oraz OKMF-em.

Po weekendzie zapraszamy na wywiad z naszymi miłośnikami fotografowania!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze