kronika policyjna

Olkusz. Kradzieże telefonów
Pod koniec ubiegłego tygodnia olkuska policja przyjęła kilka zgłoszeń o kradzieżach telefonów komórkowych. Miały one miejsce w autobusach i pubach.

Do jednej z nich doszło 23 października 2018 roku w autobusie. Ofiarą złodzieja padła mieszkanka Olkusza. Do kolejnej kradzieży doszło 29 października 2018 roku w busie. Złodziej ukradł telefon komórkowy o wartości kilkuset złotych. Straty poniosła mieszkanka Zedermana.

Komunikacja miejska, targowisko, centrum handlowe czy restauracja to doskonałe miejsce dla kieszonkowców. Działają oni głowinie tam, gdzie panuje tłok i zamieszanie. Ich łupem padają nie tylko portfele i pieniądze, ale również telefony komórkowe.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i ostrzega przed kieszonkowcami. Porady prewencyjne:
Jeżeli masz drogi, rzucający się w oczy telefon, to staraj się go nie wyjmować z kieszeni i nie pokazuj go pozostałym pasażerom. Nie trzymaj telefonu w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtki czy w tylnej kieszeni plecaka. Złodziej może delikatnie wyciągnąć telefon, w taki sposób, że nawet nie zdąży nic poczuć. Gdy jesteś w restauracji, pubie czy klubie nie pozostawiaj swojego telefonu bez nadzoru np. na stoliku. Na targowiskach, w marketach, autobusach zwracaj uwagę na to, co dzieje się wokół zwłaszcza tam, gdzie panuje tzw. sztuczny tłok. Pilnuj swojej torebki, kurki, bo pozostawione w niej rzeczy mogą zmienić „właściciela”.
Jeśli dojdzie już do kradzieży, natychmiast powiadom o niej operatora. Zablokuje on twoje konto. O kradzieży powiadom także policję.

Rabsztyn. Włamanie do domu
Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu jednorodzinnego. Złodziej wyważył okno, wszedł się do wnętrza budynku i po splądrowaniu pomieszczeń, ukradł m.in.: elektronarzędzia, butlę gazowa i sprzęt hydrauliczny. Straty poniosła mieszkanka Olkusza. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawada. Włamania do domków letniskowych i altanek
Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do domków letniskowych i altanek, do których doszło najprawdopodobniej na przełomie dwóch ostatnich tygodni. Złodzieje wchodzili do pomieszczeń poprzez wyłamanie drzwi lub okien i kradli przedmioty pozostawione przez właścicieli. Ich łupem padły m.in. narzędzia, ubrania, sztućce, a także żywność. Policjanci z komendy ustalają sprawców tych kradzieży z włamaniem.

Olkusz. Włamanie do samochodu
Mieszkaniec Lublina powiadomił policję, że w miejscowości Kogutek, nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do zaparkowanego samochodu osobowego marki Toyota Yaris i ukradł zestaw obiadowy oraz męską odzież. Do zdarzenia doszło 27 października br. Starty jakie oszacowano to kilka tysięcy złotych. Nad sprawą pracują śledczy z komendy.

Komunikat:

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia pojazdu marki Skoda Rapid, która zaparkowana była na ul. Krasińskiego 2A w Olkuszu. Do uszkodzenia pojazdu doszło października 2018 roku. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia i mają informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478-237 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze