Klucze

W sobotę 18 grudnia 2021 roku w fabryce Velvet CARE w Kluczach została uruchomiona trzecia maszyna papiernicza. Dzięki tej inwestycji moce wytwórcze zakładu zwiększyły się o ponad 60 procent.

Fabryka w Kluczach to dziś jeden z najnowocześniejszych i największych zakładów papierniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakład, którego historia sięga końca XIX wieku, od 17 lat stanowi własność zagranicznych inwestorów. Rozwój parku maszynowego na terenie zakładu rozpoczął się w 2013 roku.

W połowie grudnia uruchomiono kolejne nowoczesne urządzenie do produkcji bibuły. Instalacja ma szerokość 5,6 metra i została wyprodukowana przez szwedzką firmę Valmet. Łącznie w fabryce pracują trzy maszyny wytwórcze, które są w stanie wyprodukować ponad 150 tys. ton bibułki rocznie. Dostarczają one surowiec dla wydziału przetwórstwa, w którym produkowane są papiery toaletowe, ręczniki papierowe i chusteczki.

Jak informują przedstawiciele firmy, nowa maszyna papiernicza zbudowana w kluczewskim zakładzie spełnia najwyższe normy ekologiczne i jakościowe, jest obecnie najnowocześniejszą sprawdzoną operacyjnie technologią, zapewniającą wysoką produktywność przy niskim zużyciu mediów takich jak: gaz, woda i energia elektryczna.

Projekt zakupu nowej maszyny został zrealizowany w ramach specjalnej strefy ekonomicznej – Krakowskiego Parku Technologicznego, przy współudziale takich instytucji finansujących jak: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz Bank BNP Paribas.

Grupa Velvet CARE zatrudnia obecnie ponad 750 osób w i ponad 120 osób w Czechach. Jej wyroby sprzedawane są w Polsce oraz na około 30 rynkach eksportowych. Obecnie większościowym udziałowcem spółki jest fundusz private equity Abris Capital Partners.

fot. Velvet CARE

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze