Gmina Trzyciąż

Podczas sesji Rady Gminy Trzyciąż miała miejsce miła uroczystość uhonorowania nagrodą Wójta młodego sportowca z Jangrota. Mikołaj Gil trenuje w wolbromskim klubie UKEMI Judo, dwa tygodnie temu zdał egzamin na niebieski pas (2 kyu) i osiąga znaczące sukcesy w japońskim sporcie.

Judo zaczął trenować, idąc w ślady starszego brata. 16-letni obecnie zawodnik może poszczycić się wieloma sukcesami, z których najbardziej ceni sobie, zdobyty wkrótce po powrocie na matę po doznanej kontuzji, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Pile w wadze do 50 kg.

To już drugi srebrny krążek Mikołaja w starcie w Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo. W roku 2020, podczas swojego debiutu w zawodach tej rangi w Poznaniu również zdobył wicemistrzostwo w kategorii do 42 kg.

Dziękując za godne reprezentowanie  gminy Trzyciąż na matach w kraju i poza jego granicami, obok gratulacji dla zawodnika i wspierającej go rodziny, wójt Roman Żelazny przekazał młodemu judoce pożyteczny prezent – dobrej klasy judogę, która z pewnością przyda mu się podczas kolejnych startów.

Przyłączamy się do gratulacji dla Mikołaja i życzymy mu dalszej pięknej kariery sportowej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze