Koronawirus niestety rozprzestrzenia się w placówkach oświatowych w naszym powiecie. Zachorowanie odnotowano w Przedszkolu nr 10 w Olkuszu oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zarzeczu. Sanepid wdrożył przewidziane w takich przypadkach procedury.

Jak informuje dyrekcja Przedszkola nr 10 w Olkuszu, po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testu u jednej osoby spośród personelu, zostały podjęte działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom i ich rodzinom. Do Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Olkuszu podano listę dzieci oraz osób dorosłych mających kontakt z zakażonym pracownikiem i osoby te wraz z rodzinami zostały skierowane na kwarantannę, która będzie trwała do 10 października. W pomieszczeniach przedszkola przeprowadzono dezynfekcję – ozonowanie, które wykonała specjalistyczna firma. Od poniedziałku 5 października do piątku 9 października w przedszkolu będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

W poniedziałek, 5 października kolejny przypadek zachorowania na covid-19 zanotowano w placówce oświatowej gminy Wolbrom. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskała jedna z nauczycielek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu, nauczycielka otrzymała zalecenie izolacji, natomiast uczniowie kl. 4, 5 i 8 ZSP w Zarzeczu, którzy mieli z nią lekcje wraz ze współzamieszkującymi zostali objęci kwarantanną.

Dyrekcja placówki poinformowała, że dla uczniów pozostających na kwarantannie w dniach od 5 do 12 października, zostanie zorganizowane nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie przychodzą na zajęcia stacjonarne do szkoły. Z uwagi na zaistniałą sytuację, z polecenia burmistrza MiG Wolbrom sale lekcyjne i wszystkie pomieszczenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu zostaną poddane profesjonalnej dezynfekcji.

fot.freepik.com 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o