Wolbrom

Podczas służby patrolowej policjanci z wolbromskiego komisariatu sierżant Mariusz Magiera i starszy posterunkowy Marcin Stachowicz udzielali pomocy 88-letniej kobiecie, która zasłabła pod kościołem. Kobieta straciła równowagę i spadła ze schodów uderzając głowa o stopnie. Seniorce pomocy udzielili policjanci, którzy zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (15.05. br.) podczas patrolu miasta Wolbromia. Do policjantów, którzy przejeżdżali  nieopodal kościoła przy ulicy Kamiennogórskiej podbiegła kobieta, która prosiła o pomoc. Kobieta twierdziła, że była świadkiem, jak starsza Pani schodząc ze schodów, upadła i  uderzyła głową o stopnie, rozwalając łuk brwiowy.  Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mundurowi od razu zatrzymali pojazd, podbiegli do seniorki i przystąpili do działań. Policjanci niezwłocznie udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i zaopiekowali się nią,  aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 88-latka została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.  

Policjanci w czasie służby, często jako pierwsi są na miejscu zdarzeń, w których są osoby poszkodowane, wymagające pomocy przedmedycznej. Dlatego tak ważne jest doskonalenie technik i kompetencji z zakresu pomocy przedmedycznej. Każdy z funkcjonariuszy może znaleźć się w sytuacji, która wymagać będzie udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Policjanci taką wiedzę i umiejętności zdobywają już podczas kursu podstawowego. Prowadzone szkolenia i  zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mają doskonalić zdobyte wcześniej  umiejętności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

No i…? Przecież od tego są a nie tylko od gazowania, pałowania, nielegalnego zatrzymywania itp. jak podczas demonstracji jeszcze rok temu.
Jeszcze z 5 lat i może odzyskacie szacunek sprzed 2 lat.

Ostatnio edytowany 1 rok temu przez mike