nauka pływania

118 małopolskich gmin, które ubiegały się o dofinansowanie kolejnej edycji popularnego od lat programu „Już pływam” dostanie na ten cel wnioskowane wsparcie. Wśród nich  są 3 gminy z powiatu olkuskiego: Bolesław, Trzyciąż i Wolbrom. Dzięki temu znów uczniowie szkół podstawowych będą uczyli się pływania. Program realizowany jest przez samorząd województwa małopolskiego od 2007 r. w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Zainteresowanie małopolskich gmin projektami, które umożliwiają wszechstronny rozwój dzieci cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też i w roku 2016 zdecydowano o kontynuacji popularnego projektu „Już pływam”. Sejmik Województwa Małopolskiego przeznaczył w tym roku na ten cel 1,62 mln zł. Największa dotację otrzyma Wolbrom, który zabiegał o kwotę 28 tys. zł, 17 800 zł dostanie gmina Bolesław, a dzięki dofinansowaniu w wys. 4 tys. zł będą się uczyły pływać dzieci z gminy Trzyciąż.

Warunkiem udziału dziecka w programie jest wniesienie wkładu finansowego przez rodziców – twórca projektu – samorząd województwa małopolskiego zdecydował, że zainteresowani rodzice poniosą koszt 100 zł za każde dziecko uczestniczące w cyklu zajęć. Swój wkład finansowy mają także gminy. Nauka pływania dla dzieci z klas od I-VI szkół podstawowych rozpocznie się już w marcu i potrwa do końca roku szkolnego.

W ramach projektu każde dziecko podczas nauki pływania będzie miało zapewnionego instruktora, opiekuna oraz przejazd na basen. Zaplanowano 20 godzin lekcyjnych zajęć dla każdej grupy. Projekt umożliwi małym uczestnikom zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, nauczy rozpoznawać związane z nią zagrożenia i pokaże sposoby zapobiegania im. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci będą miały okazję oswoić się z wodą, poprawić kondycję i podnieść poziom ogólnej sprawności fizycznej, co zapobiegnie wadom postawy i skrzywieniom kręgosłupa. Pośrednio przyczyni się także do budowania świadomości najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk. Dla wielu dzieci udział w projekcie jest jedyną szansą na zdobycie przydatnej umiejętności, jaką jest pływanie, ponadto uczestnictwo w tego typu zajęciach może stanowić dodatkową inspirację do aktywnego spędzania wolnego czasu.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
asdfgTheonnależy sięMatematykpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asdfg
asdfg

[quote name=”Theon”]Błędnie odczytujecie intencje. Głównym celem programu jest dać zarobić instruktorom i nauczycielom[/quote]Jesteś taką tutejszą, komentatorską mendą. Na co ty cierpisz człowieku, poza permanentną nienawiścią oraz manią poszukiwana „drugiego dna” we wszystkim, co się nawinie? Dzieciaki będą miały 20 godzin nauki pływania. Będą pod opieką instruktorów. Nie wszyscy rodzice mogą, albo chcą, zapewnić dzieciakom dodatkowe zajęcia tego typu. Będzie ich to kosztowało 5 złotych za jeden wyjazd, co nie pokrywa nawet kosztów dowozu. Instruktorzy i opiekunowie dostaną jakieś wynagrodzenie, bo nikt nie ma obowiązku pracować za darmo, choć niektórym burakom wydaje się, że to tylko oni powinni być traktowani zgodnie… Czytaj więcej »

Theon
Theon

Błędnie odczytujecie intencje. Głównym celem programu jest dać zarobić instruktorom i nauczycielom

należy się
należy się

A mi się należy. Tak można podsumować wcześniejsze wpisy. Z artykułu wynika, że program jest dobrowolny. Nie ma obowiązku uczestniczyć i wydawać 5 zł. za godzinę. Umiejętność pływania nie jest też obowiązkowa. Tak samo jak nie jest obowiązkowe korzystanie z opieki zdrowotnej. Można zapłacić i mieć lepszą i szybszą, ale wcale nie trzeba. Można korzystać z NFZ. Przykłady można mnożyć. Należy się.

Matematyk
Matematyk

Jest program nauki pływania, przykładowo gmina Wolbrom otrzyma 28000 pln + 100pln/dziecko od rodzica + wklad gminy. W Wolbromiu niech uczy sie 560 dzieci. Czyli z wojewodztwa każde dziecko otrzymuje 50 pln. Gmina pewnie przekazuje podobne srodki. Rodzice po 100pln/dziecko. Czyli nauka pływania każdego dziecka kosztuje 200 pln. Zaplanowano 20 godzin lekcyjnych zajęć dla każdej grupy. Czyli godzina lekcyjna nauki pływania każdego dziecka to 10 pln. Nie za dużo? Mnie uczono w podstawówce w ramach wf i dało radę a teraz programy trzeba pisac?

pavv
pavv

A od czego są zajęcia WF na basenie chyba III klasie podstawówki, że trzeba specjalny program tworzyć?