pijany kierowca

Gdyby nie interwencja obywateli, to kto wie, jak skończyłaby się podróż dla 52-letniego kierowcy, który usiadł za kierownicą mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Piłeś, nie jedziesz! – to hasło towarzyszy wielu akcjom społecznym mającym na celu uświadamianie społeczeństwa, że prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie” może doprowadzić do tragedii na drodze. Pomimo apeli są jednak tacy, którzy ryzykując życie swoje i innych siadają za kółkiem licząc na to, że ich zachowanie ujdzie im na sucho.

W minioną środę o tym, że nie warto ryzykować przekonał się 52-letni olkuszanin, któremu dalszą jazdę uniemożliwili zaniepokojeni inni uczestnicy ruchu. Najpierw powiadomili policję, a gdy kierowca volkswagena golfa chwiejnym krokiem opuścił na chwilę samochód, wzięli sprawy w swoje ręce, nie pozwalając mężczyźnie ponownie wsiąść do pojazdu.

Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że olkuszanin ma w wydychanym powietrzu blisko 2,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna zaproponował mundurowym, aby ci zapomnieli o całej sprawie, podejmując próbę wręczenia im łapówki. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi nawet dziesięć lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
iTi
iTi
6 lat temu

Czyli panowie z komentarzy wniosek jest :HWDP 😛

Fredek emer. MO
Fredek emer. MO
6 lat temu

Pies szczeka wiatr niesie,a karawana extra gości dalej niesie.Możecie nas wszystkich wraz z naszymi rodzinami pocałować w d..e !! DU…E !! 😛 😛 😛 😛 😛 😛

ŚCIĄGNIĘTY KOMENTARZ
ŚCIĄGNIĘTY KOMENTARZ
6 lat temu

TO CO JUŻ SIĘ NACHAPALI POBUDOWALI WŁASNE DOMY TO TERAZ MOGĄ SOBIE WRAZ ZE SWOIMI RODZINAMI JESZCZE BARDZO DŁUGO ŻYĆ.A WY UCZCIWI BÓG HONOR OJCZYZNA TO JAK ZAWSZE MACIE PŁACIĆ PODATKI I PŁAKAĆ.

były TRANSDUD Olkusz
były TRANSDUD Olkusz
6 lat temu

No cóż?- można się spodziewać po dzisiejszych policjantach z drogówki jak to są do dzisiaj Ci policjanci co mają jeszcze od swoich kolegów szlify z drogówki milicyjnej.Jadą według nauki milicyjnej i systemu socjalistycznego smolnych rączek(dodatkowo rodzice policjantów byli milicjanci też douczają swoich potomków jak się działa w policji).

kierowca dziadek
kierowca dziadek
6 lat temu

[quote name=”szofer”]dajcie sobie święty spokój szanowni mieszkańcy powiatu olkuskiego i nie przypominajcie nam tej haniebnej historii z tymi milicjantami,SB-kami teraz polimilicjantami z drogówki bo naprawdę nam się na samą myśl o tych ……niedobrze robi.śp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”a Napoleon B. jeszcze gorzej mówił.[/quote]
Tak”szofer”/ faktycznie prawdę piszesz 100% ja terz tych z….y,k….ów z dogówki olkuskiej pamiętam i też jak sobie ich przypomnę to mi się ż,,,ć chcę 😳 😥 😮 😕

szofer
szofer
6 lat temu

dajcie sobie święty spokój szanowni mieszkańcy powiatu olkuskiego i nie przypominajcie nam tej haniebnej historii z tymi milicjantami,SB-kami teraz polimilicjantami z drogówki bo naprawdę nam się na samą myśl o tych ……niedobrze robi.śp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”a Napoleon B. jeszcze gorzej mówił.

wnuczek z Olkusza
wnuczek z Olkusza
6 lat temu

MÓJ DZIADEK mgr.inż. JEST CAŁKOWITY ”ABSTYNENT” NIE PIJE ALKOHOLU.JAK JADĘ Z DZIADKIEM I STOI PATROL POLICJI DROGOWEJ,TO DZIADEK ZAWSZE MI MÓWIŁ I MÓWI,ŻE JAK NIE BĘDĘ SIĘ UCZYŁ,TO BĘDĘ STAŁ Z LIZAKIEM TAK JA CI ……………………….. NIE NAPISZĘ CO MÓW BO TO NIE ŁADNIE.

z pod Wol.wnuczek
z pod Wol.wnuczek
6 lat temu

Mój dziadek mgr. codziennie pije na odkażenie małą małpkę i jeżdzi samochodem.Jest obfitym emerytem z Milicji Obywatelskiej.Jak jadę z dziadkiem i stoją policjanci z drogówki,czy zwykli w czasie patrolu na drodze,to zawsze dziadkowi salutują i nigdy go nie zatrzymują .ponadto zawsze dziadek ma na zapas w schowku dwie małpki żołądkowej i jadąc samochodem popija na odkażenie,latem jak jedzie samochodem też dodatkowo popija jeszcze piwo na filtrację nerek.NADMIENIĘ JESZCZE ŻE DZIADKA SYN I CÓRKA TEŻ TERAZ PRACUJĄ W POLICJI

wnuczek
wnuczek
6 lat temu

[quote name=”wnuczek 2 z Klucz”]Moja babka dziadkowi za to zajście w/w pchły wyczepała i nazwała dziadka Judosym, 8) ORMO-cym i też dziadkowi wytkneła,że utrudnio spokojne zycie Władzy Ludowy(bo na niby policję babka mówi władza ludowa)[/quote]
Mój dziadek ma(wydany przez babkę) ZAKAZ WYJŚCIA POZA OGRODZENIE(może tylko po placu chodzić).SĄSIAD NASTRASZYŁ MOJĄ BABKĘ ŻE DZIADEK MA BARDZO DUŻE SZCZĘŚCIE,ŻE NIE TRAFIŁ NA ZATRZYMANIE PIJANEGO POLICJANTA BO BY GO DOPIERO SPONIEWIERALI LUB WSADZILI ZA KRATKI.Teraz ja sam nie wiem jak babkę przekonać żeby dziadek znowu był na posyłki do sklepów i załatwiać różne sprawy ,może niech ktoś poda samochody policjantów i babka każe dziadkowi omijać samochody prywatne policjantów dużym łukiem żeby się znowu nie wpakował w zatrzymanie pijanego policjanta.

Wolbrumiok
Wolbrumiok
6 lat temu

[quote name=”teroz jo”][quote name=”iTi”]A ciekawe czy policja podziękowałam wzorowym obywatelom, znając życie zabrali d… w troki i pojechali.[/quote]
”iTi”-mój wujek też miał podobne zdarzenie z pijanym w sztok kierowcą samochodu osobowego.Jechał z Wolbromia i wyzłomował po pijanemu swój samochód,a to był policjant z drogówki z Olkusza.Oczywiście koledzy przyjechali zabezpieczyli wszystko tak po swojemu kompanowi z tej samej firmy.Mój wujek miał kupę kłopotów w tej sprawie mecenasi wymydlili policjanta dalej pracuję w drogówce w Olkuszu.WUJASZEK MIAŁ TAKIE PODZIĘKOWANIA,ŻE NA KAŻDYM KROKU BYŁ GNĘBIONY PRZEZ TEGO POLICJANTA JAK BYŁ NA SŁUŻBIE ORAZ PRZEZ JEGO KOLEGÓW Z FIRMY BIAŁYCH CZAPEK.[/quote]
Tak faktycznie pamiętam tak było z tym policmajstrem z drogówki co wyzłomował sobie swój samochód,bo ja też się zatrzymałem przy tym wypadku.Jakiś gościu co go znał to mówił że to jest policjant który mieszka w RYCZÓWKU lub RODAKACH.Jak policja przyjechała to ja odjechałem,bo poco mam się włóczyć po sądach jako świadek i tak ukręcą sprawę.

ZENEK
ZENEK
6 lat temu

[quote name=”iTi”]A ciekawe czy policja podziękowałam wzorowym obywatelom, znając życie zabrali d… w troki i pojechali.[/quote]
Nie podziękowali,bo jak trochę przycichnie to będą się starać policjanci o awans,nagrodę pieniężną za zatrzymanie przez nich pijanego przestępce.Wójt tez coś grosza w nagrodę im da bo co mu to szkodzi jak to nie jego własne pieniążki,a będzie miał układy w razie czego jak pojedzie po kielichu.

teroz jo
teroz jo
6 lat temu

[quote name=”iTi”]A ciekawe czy policja podziękowałam wzorowym obywatelom, znając życie zabrali d… w troki i pojechali.[/quote]
”iTi”-mój wujek też miał podobne zdarzenie z pijanym w sztok kierowcą samochodu osobowego.Jechał z Wolbromia i wyzłomował po pijanemu swój samochód,a to był policjant z drogówki z Olkusza.Oczywiście koledzy przyjechali zabezpieczyli wszystko tak po swojemu kompanowi z tej samej firmy.Mój wujek miał kupę kłopotów w tej sprawie mecenasi wymydlili policjanta dalej pracuję w drogówce w Olkuszu.WUJASZEK MIAŁ TAKIE PODZIĘKOWANIA,ŻE NA KAŻDYM KROKU BYŁ GNĘBIONY PRZEZ TEGO POLICJANTA JAK BYŁ NA SŁUŻBIE ORAZ PRZEZ JEGO KOLEGÓW Z FIRMY BIAŁYCH CZAPEK.

Do wnuczka2z Klucz
Do wnuczka2z Klucz
6 lat temu

Mój dziadek mówił mi też tak w tym sensie jak twoja babka,że policjant jechał pijany i w Bydlinie wypadł z drogi bo nie opanował samochodu.Dziadek zadzwonił wraz z innymi mieszkańcami na policję do Olkusza.Drogówka przyjechała do Bydlina.Następnie przyjechał też tatuś tego policjanta.Emeryt z Milicji Obywatelskiej w Olkuszu,a siostra tego policjanta też pracowała w policji w Kluczach.TATUŚ MILICJANT EMERYTOWANY ORAZ SIOSTRUNIA ZAŁATWILI TEMAT EXTRA LUX policjant dalej pracuje w policji ale teraz w DROGÓWCE siostrunia policjanta też pracuje w policji.DZIADEK WRAZ INNYMI MIESZKAŃCAMI PO TYM WSZYSTKIM MIAŁ KUPE NIEPRZYJEMNOŚCI.POWIEDZIAŁ MI ŻE GO GNĘBILI KILKA LAT.

iTi
iTi
6 lat temu

A ciekawe czy policja podziękowałam wzorowym obywatelom, znając życie zabrali d… w troki i pojechali.

wnuczek 2 z Klucz
wnuczek 2 z Klucz
6 lat temu

Moja babka dziadkowi za to zajście w/w pchły wyczepała i nazwała dziadka Judosym, 8) ORMO-cym i też dziadkowi wytkneła,że utrudnio spokojne zycie Władzy Ludowy(bo na niby policję babka mówi władza ludowa)

wnuczek
wnuczek
6 lat temu

Znowu dziadki podziałali w Kluczach i zawracają głowę i spokojne życie na służbie w dodatku przed Świętami Wielkanocnymi policjantom zmęczonym ciężką pracą.