Bukowieński bieg z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem na starcie VIII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „O Puchar Burmistrza Miasta Bukowna” stanęło 291 zawodników. Uczestnicy biegli na dystansie 10 kilometrów, trasą wytyczoną ulicami miasta. Najszybszy zawodnik wbiegł na stadion w asyście policyjnych motorów. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale.
W klasyfikacji generalnej najszybciej trasę pokonał Jacek Kasprzyk z Wawelu Kraków. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Klisz (The North Face), a na trzecim Maciej Cyran (KSS im. Jana Pawła II Kraków). Tradycyjnie osobno zostali nagrodzeni mieszkańcy Bukowna. W gronie osiemnastu lokalnych biegaczy  najlepiej wypadł Piotr Spyra, a kolejne dwa miejsca zajęli: Arkadiusz Buczyński oraz Mateusz Strojny. Nagrodzono też kolejnych trzech biegaczy: Bartosza Dudę, Mariusza Buczyńskiego i Janusza Dąbka.
W tym roku, wzorem ubiegłego, nagrody wręczono w kategorii VIP, czyli dla przedstawicieli sponsorów. Okazałe puchary burmistrz Mirosław Gajdziszewski wręczył Przemysławowi Zbierowskiemu (ZGH Bolesław) oraz Piotrowi Święsowi (Bolmet SA).
– Kolejny raz padł rekord frekwencji. To cieszy, tym bardziej że tego dnia w okolicy odbywało się kilka imprez sportowych – mówi dyrektor biegu Grażyna Kowina – Świderek.
W klasyfikacji kobiet najwyżej uplasowała się Katarzyna Czyż (TL Pogoń Ruda Śląska), przed Ewą Kucharską (MKS Iskra Pszczyna) i Agnieszką Cader (Zabierzów). Czwarta była Justyna Chłosta (Ilkus Olkusz),  która otrzymała pierwszą nagrodę w klasyfikacji według kategorii wiekowych. Druga lokata w kat. K-16 przypadła Darii Mendeckiej (MOSiR Łaziska Górne), a trzecia Aleksandrze Wilk (MOSiR Bukowno). Wśród pań w kat. K-30 wygrała Sławomira Nędza ((Kraków), przed Wioletą Brychcy (Premier Gliwice) i Elżbietą Lwicką (AKB Knurów). W kat. K-40 najwyżej na podium stanęła Ewa Lewandowska (KB Arturówek Łódź), a za nią uplasowały się Kornelia Węgler (KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska) i Bogdana Ciepłak (Chemia Hurt Rybnik). Wśród pań w grupie K-50 pierwsze i trzecie miejsce zajęły zawodniczki Truchtacza Mysłowice: Dorota Wyleciał i Wiesława Katan, a drugie Zofia Leśkiewicz z Bielska– Białej. W gronie najmłodszych panów triumfował Dominik Krawczyk (MOSiR Bukowno), przed Marcinem Ciepłakiem (Chemia Hurt Rybnik) i Pawłem Koskiem (40-latek Tychy). W kat. M-20 wygrał Rafał Gałuszka (MOSIR Łaziska Górne), a kolejne dwa miejsca zajęli Damian Chwistek (AZS AGH Kraków) i Tomasz Jadczyk (AGH Kraków). W gronie panów K-30 pierwszą nagrodę zdobył Andrzej Nowak (OSZW Gliwice), drugą Jarosław Prokop (KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska), a trzecią Marcin Gajda (40-latek Tychy). W kat. M-40 zwyciężył Sławomir Smelka (Ząbkowice Śląskie), przed Mirosławem Połciem (KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska) i Markiem Szczepaniukiem (6BPD Kraków). Wśród biegaczy M-50 pierwsza lokata przypadła Janowi Deńcy (LKS Rudnik), druga Józefowi Szołtysikowi (Sośnicowice), a trzecia Januszowi Pytlowi (JP Sosnowiec). W grupie najstarszych zawodników zwyciężył Karol Kałus (Żory), a za nim uplasowali się Jan Bednarek (Wandrus Żory) i Marian Skrzypski (KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska).
W kategorii zawodników niepełnosprawnych najwyżej na podium stanął Jan Gładczak z Rudy Śląskiej. Druga lokata przypadła Stanisławowi Żelaznemu z Ujkowa Nowego, a trzecie Zofii Leśkiewicz z Bielska–Białej.
Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, wzięli udział w losowaniu plazmowego telewizora, ufundowanego przez bank PEKAO SA oddział w Bukownie. Szczęśliwym posiadaczem został Jan Bednarek z Żor. Dla mieszkańców Bukowna nagrodą specjalną był zegar. W losowaniu otrzymał go Jakub Molęda.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:8880}{joomplu:8881}{joomplu:8882}{joomplu:8883}