lzs - logo

Zima powoli odpuszcza, więc lekkoatleci rozpoczęli sezon startów w biegach przełajowych. W tym roku będzie on niezwykle długi i obfitujący w dużą ilość zawodów. Spora w tym zasługa dwóch największych imprez biegowych, a mianowicie Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, a także Mistrzostw Świata w Biegach Górskich, które odbędą się w Krynicy. Zmagania na trasach zaliczyli już zawodnicy olkuskiego Kłosa.

Mysłowice
Jak co roku, jednymi z pierwszych zawodów na wstępie sezonu jest Cross Mysłowicki, o bardzo długiej tradycji, który w tym roku obchodził 41. rocznicę swojego istnienia. Cross ten ma tradycyjnie bardzo mocną obsadę we wszystkich kategoriach wiekowych. Podobnie było i tym razem. W poszczególnych kategoriach wiekowych na starcie biegu stawało do pięćdziesięciu zawodników z różnych województw. W zawodach starowali biegacze LKS Kłos i miejsca jakie zajęli należy uznać za bardzo przyzwoite. W biegu juniorów starszych na 4 km 11. miejsce zajął Paweł Cioch. W biegu juniorek 13. miejsce na 2 km zajęła Justyna Pałka. W kategorii młodziczek na 1 km 14. miejsce przypadło w udziale Kamili Barczyk, natomiast w grupie juniorów młodszych w biegu na 3 km 14. miejscem zadowolić musiał się Krzysztof Nocoń.

Kraków
Drugi start w tym roku w biegach przełajowych przyniósł zawodnikom LKS-u Kłos czołowe lokaty. Zawody rozegrano w ramach Grand Prix PZLA. W kategorii młodziczek na 1km Kamila Barczyk zajęła 4. miejsce, a Katarzyna Gonera była piąta. W kategorii juniorów młodszych Krzysztof Nocoń w biegu na 4 km zajął 4. miejsce, na takim samym dystansie w kategorii juniorów Paweł Cioch też był czwarty. W grupie młodzików w biegu na 1 km Paweł Widłak do mety dobiegł jako szósty.W tym tygodniu Kłos zaliczy kolejny start przełajowy, tym razem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.