komisariat klucze podpisanie aktu 1 2017

Dwa lata temu władze gminy Klucze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podpisały porozumienie o budowie nowego komisariatu w Kluczach. Gmina ma już gotowy projekt oraz pozwolenie na budowę. Teraz oficjalnie przekazano działkę, na której powstanie inwestycja.

Akt notarialny podpisany właśnie przez Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Roberta Strzeleckiego dotyczy przekazania w formie darowizny nieruchomości gminy na rzecz Skarbu Państwa, na której powstanie komisariat. To działka sąsiadująca z obecnie funkcjonującym komisariatem.

Budowa nowej siedziby policji w Kluczach jest niezbędna. Obecna nie spełnia bowiem wymogów zawartych w ogólnopolskim programie standaryzacji warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać komisariaty. Poza tym wszystkie zgłoszenia telefoniczne są obsługiwane przez Komendę Powiatową Policji w Olkuszu.
Włodarz Klucz uważa, że komisariat z prawdziwego zdarzenia to konieczność. – Dla gminy, która ma piętnaście tysięcy mieszkańców i piętnaście miejscowości, jest to niezbędne dla utrzymania należytego poziomu bezpieczeństwa. Nowy komisariat to ponad dwadzieścia etatów, a dyżurny będzie tam całodobowo przyjmował zgłoszenia, które obecnie kierowane są przez komendę w Olkuszu – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

komisariat klucze podpisanie aktu 2 2017

Zadowolenia z inwestycji nie ukrywa również Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Tomasz Zając. – Budowa nowego komisariatu przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, zgłaszającym się do nas z różnymi sprawami, jak i funkcjonariuszom, którzy będą pracować w dużo lepszych warunkach niż obecnie. Dla nas najważniejsze jest, aby zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, nasza nowa siedziba w Kluczach była nowoczesna i funkcjonalna. Zgodnie z obowiązującymi standardami obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdą się tam pomieszczenia służbowe, których dotąd nie było, m. in. pokój okazań z lustrem weneckim. Serdecznie dziękujemy za współpracę lokalnym władzom. Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie naszych potrzeb i udzielenie nam niezbędnego wsparcia – mówi Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Tomasz Zając.

Wartość inwestycji to około 4 mln złotych. W przyszłym roku Gmina Klucze przekaże na ten cel 550 tys. złotych. Pozostała kwota pochodzić będzie ze środków Skarbu Państwa za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Inwestorem jest policja, natomiast Gmina Klucze zadba o zagospodarowanie otoczenia komisariatu. -Zajmiemy się urządzeniem terenów zielonych wokół nowej siedziby policji oraz wybudowaniem parkingu. Zadania te zrealizujemy na działce będącej własnością gminy – mówi wójt Norbert Bień.
Szczegółowe warunki współpracy zostaną określone w kolejnym porozumieniu.

Fot. Rafał Jaworski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stinek
stinek
5 lat temu

Nie ma Sekretarza? Czyżby wziął się do właściwej pracy?