Powiat

W miniony poniedziałek 4 września wybrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego: w tym dniu mury okolicznych szkół średnich przekroczyło 1 520 absolwentów podstawówek. Sprawdziliśmy zatem, jakie placówki z terenu powiatu olkuskiego cieszą się wśród nich największą popularnością.

Koniec wakacji przyniósł ze sobą nie tylko spadek temperatur, ale również nowy etap w życiu wielu młodych ludzi, gdyż absolwenci szkół podstawowych w całym kraju rozpoczęli kolejny etap swojej edukacji: dla wielu z nich to moment pełen emocji i oczekiwań, jako że szkoła średnia to nie tylko nowi nauczyciele i przedmioty, ale także możliwość poznania nowych kolegów, tworzenia przyjaźni oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej okolicznych placówek edukacyjnych, absolwenci podstawówek mieli szansę wybrać kierunek nauki, który odpowiada ich zainteresowaniom i aspiracjom.

W placówkach, dla których organem prowadzącym jest powiat olkuski, swoją edukację postanowiło kontynuować 1 520 pierwszoklasistów. Jak informuje Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu, łącznie we wszystkich podległych mu jednostkach powstało 50 nowych oddziałów szkolnych. Gdzie chętnych było najwięcej?

Wśród liceów ogólnokształcących największym zainteresowaniem po raz kolejny cieszyło się IV LO im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu: od 1 września naukę w tej szkole rozpoczęło 276 uczniów, co skutkowało utworzeniem w niej 8 nowych oddziałów. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się także I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego, jako że w „Kaziku” powstało 6 klas pierwszych, w których naukę pobierają 192 osoby. W II LO im. Ziemi Olkuskiej utworzono natomiast 4 klasy pierwsze, w których swoją edukację kontynuować będzie 108 uczniów.

W przypadku szkół technicznych, laur pierwszeństwa przypadł z kolei w tym roku Zespołowi Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie utworzono aż 10 oddziałów, gdyż w „Budowlance” naukę kontynuować będzie 310 uczniów: rozpoczęli oni naukę w 6 klasach technikum oraz 4 klasach szkoły branżowej I stopnia. W „Mechaniku”, czyli Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica, dla 254 osób uruchomiono zaś 9 klas pierwszych (osiem klas technikum i jedną klasę szkoły branżowej). W szkolnych ławach Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana zasiadło natomiast 221 nowych uczniów: w „Ekonomiku” utworzono dla nich 8 klas technikum.

Z kolei Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Wolbromiu może w tym roku pochwalić się rekrutacją na poziomie 159 osób, co przełożyło się na 3 klasy liceum (dla 97 uczniów), jedną klasę technikum (dla 34 uczniów) oraz jedną klasę szkoły branżowej I stopnia (dla 28 uczniów).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze