bukowno przyjazne inwestorom

Podczas niedawnego spotkania w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego podsumowano funkcjonowanie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2018 roku. Przedstawiciele Bukowna odebrali tam z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika tytuł „Gmina Przyjazna Inwestorom”.

Część Strefy Aktywności Gospodarczej w Bukownie objęta jest podstrefą Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE), zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny. Dla przedsiębiorców oznacza to możliwość korzystania z różnego rodzaju preferencji, m.in. dotyczących podatków. Zdaniem władz Bukowna ulgi podatkowe oferowane przez KPT stanowią świetne uzupełnienie skierowanej do inwestorów kompleksowej oferty przygotowanej przez miasto. -Dobrze przygotowane i uzbrojone tereny inwestycyjne objęte specjalną strefą ekonomiczną, 100-procentowe pokrycie gminy planami zagospodarowania przestrzennego, stabilna i przewidywalna polityka podatkowa wobec przedsiębiorców, atrakcyjne ulgi w podatku CIT oraz zwolnienia podatkowe „de minimis” dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, a także wsparcie udzielane przedsiębiorcom przez naszych urzędników przy załatwianiu spraw administracyjnych, to tylko niektóre z elementów, które łącznie tworzą w Bukownie korzystny klimat do inwestowania – uważa burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski.

– Swoje siedziby mają u nas jedne w największych firm w Polsce, ale też i prężnie działające mikroprzedsiębiorstwa; są firmy działające w oparciu o kapitał krajowy, jak i inwestorzy zagraniczni. Corocznie przyznawana przez burmistrza Bukowna Nagroda Gospodarcza „Róża Biznesu” jest również wyrazem zainteresowania, troski i uznania okazywanego przedsiębiorcom przez władze naszego miasta – dodaje sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz.

W ciągu minionych 20-stu lat, czyli od początku swojego istnienia KPT wydał 263 zezwolenia na działalność w SSE. W ubiegłym roku podjęto 5 decyzji o wsparciu firm w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji”. Jednym z takich przedsiębiorstw jest działający od 2010 roku w Bukownie Exim Coding, zajmujący się projektowaniem i produkcją urządzeń drukująco-etykietujących do maszyn pakujących. Wsparcie dotyczy utworzenia nowego przedsiębiorstwa w zakresie produkcji elementów technologii CNC, produkcji etykiet samoprzylepnych oraz specjalistycznych usług teleinformatycznych. Inwestycję zaplanowano na obszarze objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej. O wsparcie w ramach „Polskiej Strefy Inwestycji” stara się też inna bukowieńska firma „IZO – MAL”, która w ubiegłym roku poszerzyła swoją działalność o tereny w SSE.

Fot. UM Bukowno

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o