dni bukowna2013-tv

aaa dni bukowna2013Bukowno znowu świętowało i po raz kolejny zrobiło to z dużym przytupem. Już tradycyjnie, w połowie czerwca, miasto z ponad 50-letnią historią zaprosiło nie tylko mieszkańców, ale i gości, na imprezę, jaką trudno przebić w okolicy. To smutne, przede wszystkim dla Olkusza, ale i wielki ukłon w stronę bukowieńskich organizatorów. Co prawda tegoroczne Dni Bukowna były nieco skromniejsze niż te jubileuszowe przed rokiem, ale i tak ten, kto wybrał weekend przy Sportowej, z pewnością się nie zawiódł.

Głównym punktem każdego święta miasta są koncerty gwiazd polskiej estrady. Bukowno przyzwyczaiło już swoich mieszkańców, że na scenie w te dni zawsze pojawiają się ulubieńcy publiczności. Tym razem bawiono się głównie na góralską nutę. W sobotę publiczność do wspólnej zabawy zachęcał zespół Brathanki, a w niedzielę charyzmę, spontaniczność i pewność siebie zaprezentowali górale z Zębu – popularna kapela Baciary, słynąca ze skocznych i rytmicznych aranżacji utworów „Tak się bawią ludzie” czy „Zostań tu ze mną na zawsze”. Oczywiście tych tytułów nie mogło zabraknąć w niedzielnym repertuarze artystów z Podhala. Stawkę kultowych wykonawców uzupełnił Blenders, a także Kabaret Skeczów Męczących, choć w twórczości akurat tej formacji, zmęczenie występuje jako objaw nadmiernego śmiechu, a nie jego całkowitego braku.

Dopisała nam zarówno frekwencja jak i pogoda. Mimo iż program wydarzeń był nieco skromniejszy niż ostatnio, to myślę, że wcale nie mniej atrakcyjny. Świadczą o tym opinie mieszkańców i ludzi zaangażowanych w organizację naszego święta – mówi Józef Paluch, wiceburmistrz Bukowna. Faktycznie, przed dwa popołudnia i wieczory nie znaleźliśmy choćby jednej osoby narzekającej na nudę, no może poza paroma incydentami dotyczącymi i tutaj cytat: „wygórowanych cen przekąsek”. Na usprawiedliwienie sprzedawców dodamy, że takie właśnie imprezy są nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale i dobrego zarobku. Wszystko się uzupełnia, podobnie jak ramowy plan występów reprezentantów Bukowna. Dni Miasta są przecież najlepszą okazją do przedstawienia swoich talentów. Zaczęło się jak zwykle od najmłodszych – przedszkolaków. Sobotnie prezentacje uzupełniły „Muzyczna podróż przez świat” z zespołem La BAMBA, Koncert Orkiestry Dętej ZGH Bolesław S.A., a także Recital Damiana Holeckiego. Po kabarecie i koncercie zespołu Brathanki przyszedł czas na zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni i zabawę do późnych godzin nocnych z Kasią Sałakowską i towarzyszącej jej Grupą Akrobatyczno – Taneczną ON THE FLOOR. Niedzielne występy zaczęły dzieci i młodzież z miejscowych placówek szkolnych i kulturalnych, później przyszedł czas na rekordowy pod względem ilości uczestników XI Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. Wieczorne oczekiwanie na muzyczne „danie główne” w postaci koncertów zespołów Baciary oraz Blenders umiliły formacje regionalne z Miejskiego Ośrodka Kultury, a także Chór „Ziemia Kluczewska” prezentujący minirecital. Później była już tylko szalona zabawa. Za każdym razem nietuzinkową lekkością w działaniu błyszczał prowadzący imprezę Dariusz Niebudek, na co dzień popularny aktor teatrów Śląska i Zagłębia.

Oprócz fantastycznej oprawy cieszymy się niezmiernie także i z innego faktu. Chcieliśmy to nasze miejskie święto przeżyć bezpiecznie, bez zbędnych przygód i udało się! Po rozmowach z Radosławem Bąchórem, wiceszefem Powiatowej Policji okazało się, że w swojej pracy zawodowej, dopiero po raz drugi w historii zdarzyło mu się, że na tak dużej imprezie nie było zdarzeń przestępczych – zaznacza z satysfakcją zastępca burmistrza, Józef Paluch.

Jak zwykle oprócz głównych obchodów Dni Bukowna, nie zabrakło imprez towarzyszących, w tym sportowych. Koło Nr 107 Bukowno Polskiego Związku Wędkarskiego w sobotę zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Na wszystkich fanów wędek czekał poczęstunek, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody rzeczowe. Również w sobotę odbył się tradycyjny mecz piłkarski przedszkolaków, pomiędzy Smerfami, a Krecikami. W pokaźnych rozmiarach wygrali ci pierwsi, biorąc tym samym srogi rewanż za niedawną porażkę w Międzywojewódzkiej Olimpiadzie Przedszkolaków. W dalszej kolejności rozegrano też cykliczny Turniej Dzielnic. Od wczesnych godzin porannych grano również na kortach przy ul. Puza, a to z racji Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza, którego organizatorem było Tenisowe Towarzystwo Sympatyków Prince-a. W niedzielę doszło do kolejnych zmagań. Swoje wielkie chwile przeżywali koszykarze oraz hodowcy gołębi pocztowych. Dla tych ostatnich sporym wydarzeniem był V Lot Gołębi Pocztowych na trasie Oranienburg – Bukowno. Nie sposób zapomnieć też o Otwartym Turnieju Siatkówki i VII Rodzinnym Pikniku Strzeleckim, gdzie oprócz rywalizacji na strzelnicy (broń krótka, długa i paintball), przeprowadzono m.in. pokaz sprzętu strażackiego. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców i pozostałych uczestników Dni Bukowna byli wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, którzy podczas zbiórki publicznej kwestowali na rzecz ochrony zdrowia Pawła Szymona Gładysa, Mateusza Knapczyka i Julii Poczęsnej. Łącznie do puszek trafiło 2.637,47 zł. Cała ta kwota zostanie przelana na konto Fundacji. Podczas dwóch weekendowych dni każdy z obecnych miał też możliwość skorzystania z lunaparku oraz licznych stoisk gastronomicznych.

Relacja filmowa:

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:41292}{joomplu:41187}{joomplu:41146}{joomplu:41135}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
chester1988
chester1988
10 lat temu

Obserwator o co ci chodzi? impreza raz do roku owszem z publicznych pieniędzy ale w dużej mierze pieniędzy z podatków tych ludzi co się bawiło… no chyba, że wolisz żeby te pieniądze były przeznaczone na władze….

Obserwator_publiczny
Obserwator_publiczny
10 lat temu

I to wszystko z publicznych pieniędzy… Tak… Jest się z czego cieszyć.