miasteczko ruchu drogowego1

Od stycznia przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Olkusz będą uczyć się bezpiecznego poruszania po drodze w miasteczku ruchu drogowego. Mobilny zestaw edukacyjny to nowy nabytek olkuskiej Straży Miejskiej.

Miasteczko składa się z czterech autochodzików, zestawu znaków drogowych, sygnalizatorów oraz wykładziny z zaznaczonym chodnikiem, jezdnią i przejściem dla pieszych. – Nie jest tajemnicą, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Nam szczególnie zależy na tym, by najmłodsi uczestnicy ruchu dysponowali podstawową wiedzą z zakresu zachowania bezpieczeństwa na drodze. Już teraz widzimy wiele możliwych zastosowań miasteczka, czy to w czasie prelekcji w szkołach, jak też w czasie imprez plenerowych – komentuje Marek Lasek, komendant olkuskiej Straży Miejskiej. Zestaw kosztował 4 tys. złotych. Środki na ten cel udało się pozyskać od sponsorów.

Zajęcia w mobilnym miasteczku uzupełnią coroczne akcje „Bezpieczna droga do szkoły”. Miejscy strażnicy od lat na początku roku szkolnego odwiedzają uczniów z klas I-III, opowiadając o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i ucząc prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci otrzymują też kolorowanki oraz odblaski.

Pokazowe zajęcia w miasteczku odbędą się w pierwszej połowie stycznia. Gdy tylko będzie znany dokładny termin oraz miejsce, poinformujemy o tym na naszych łamach. Przedszkola i szkoły zainteresowane przeprowadzeniem zajęć w miasteczku mogą zgłaszać się do Straży Miejskiej (tel. 32 6478 900).

 Fot. SM w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Staś Gąska
Staś Gąska
3 lat temu

[quote name=”po mojemu”]od bezpieczeństwa na drodze to jest policja, straż jest od pilnowania porządku w gminie, a nie zabawy z dziećmi .[/quote] https://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/kultura/wydarzenia/17442-ognik-juz-dziala
https://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/zdrowie/olkuski-szpital/17519-nowa-karetka-w-nowym-szpitalu-film
….straż pożarna jest od gaszenia pożarów (a nie od zabawy z dziećmi), pomoc medyczna od ratowania(a nie od zabaw politycznych), a poseł jest od wszystkiego. Jak potrzeba to i zatańczy.
I to by było na tyle po mojemu.

Lizak drogowy
Lizak drogowy
3 lat temu

[quote name=”po mojemu”]od bezpieczeństwa na drodze to jest policja, straż jest od pilnowania porządku w gminie, a nie zabawy z dziećmi .[/quote]
Widocznie to potrafią ;).

po mojemu
po mojemu
3 lat temu

od bezpieczeństwa na drodze to jest policja, straż jest od pilnowania porządku w gminie, a nie zabawy z dziećmi .