dk kort

Kilka dni temu do wolbromskiego Domu Kultury dotarła kolejna w ostatnim czasie dobra informacja – instytucji udało się pozyskać z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pieniądze na wymianę części foteli w sali kinowej. Również dzięki dofinansowaniu PISF niedawno wymieniono oświetlenie awaryjne. Dobra passa w wolbromskim Domu Kultury najwyraźniej trwa, bo na początku czerwca oddano do użytku gruntownie zmodernizowany kort tenisowy. Jak zapowiada dyrektor placówki, na tym nie koniec. W planie są kolejne inwestycje, w tym studyjna sala kinowa.

Będą nowe fotele

Cyfryzacja wolbromskiego kina, na którą pozyskano kilka zewnętrznych dotacji, rozpoczęła nowy etap w historii tej placówki. Nowy ekran, wyświetlacz i nagłośnienie dały początek zmianom w wolbromskim kinie. Później zamontowano nowoczesną kasę biletową, a wolbromscy kinomani mają możliwość kupić bilety na seanse i inne imprezy organizowane przez Dom Kultury drogą elektroniczną. W kasie można płacić kartą płatniczą. Kontynuacją zmian będzie wymiana foteli. Do inwestycji dołoży się po raz kolejny Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wniosek wolbromskiego Domu Kultury znalazł się na bardzo wysokim, piątym miejscu na liście rankingowej naboru, co oznacza, że na zakup i montaż foteli kinowych PISF przeznaczy 70 tysięcy złotych.

– W tym roku, po ogłoszeniu przetargu, wymienimy połowę foteli w sali kinowej, a w przyszłym roku będziemy kontynuować to przedsięwzięcie. Nowe fotele zapewnią wygodę i komfort naszym widzom, pozwalając w pełni zrelaksować się podczas oglądania filmów – informuje Piotr Gamrot, dyrektor DK w Wolbromiu. – Dokonujemy ciągłej modernizacji, bowiem wychodzimy z założenia, że istotą wszelkiej działalności jest nieustanny rozwój. Stawiamy sobie ambitne cele i działamy. Mądra sentencja głosi, iż okrętowi, który nie wie do jakiego portu płynie, żaden wiatr nie sprzyja. My mamy jasno wytyczone cele, doskonale wiemy dokąd zmierzamy w naszych działaniach, dlatego też  sprzyjają nam okoliczności. Dzięki wyraźnie określonym celom i dużej motywacji osiągamy to, co zamierzyliśmy. Nie poprzestając na tym, co już udało nam się unowocześnić, dążymy wciąż do przodu, a najlepszą nagrodą dla nas jest zapoczątkowana przez modernizację, wciąż rosnąca frekwencja na seansach filmowych. Jest to dla nas informacja zwrotna, że warto działać, gdyż zmiany których dokonujemy są odpowiedzią na oczekiwania lokalnej społeczności – uważa dyrektor.

W ostatnich dniach została ukończona instalacja nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia awaryjnego, na które pieniądze w wysokości 15 tysięcy złotych pozyskano ze środków PISF.

Kort przy Domu Kultury

Z przedsięwzięcia, jakim jest modernizacja kortu tenisowego przy ulicy Kamiennej, na pewno ucieszyli się amatorzy tego sportu, których w Wolbromiu nie brakuje. W przypadku tego zadania Dom Kultury dostał dofinansowanie od Lokalnej Grupy Działania „Nad Białą Przemszą” w ramach Małych Projektów. Resztę dołożył sponsor – TRI Poland. Akrylowy kort zainstalowano w niecały miesiąc i zastąpił on poprzedni, mocno wysłużony kort asfaltowy. Obiekt jest wyposażony w piłkochwyty z metalowej siatki ogrodzeniowej. Modernizacja kosztowała 68 tys. zł. Z obiektu może skrzystać każdy. Wystarczy zadzwonić pod numer 32 644 13 41 (wew. 23) i zarezerwować termin.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prawdziwy
prawdziwy
10 lat temu

Kort piękny, kino dobre, ale czy ktoś mi powie czyje są chaszcze i chwasty przy ul. Mary….jackiej w Wolbromiu. Budynek dawnego dworca PKS. Proponuję właścicielowi zakup KOZY.

pavv
pavv
10 lat temu

Faktycznie dzięki nowemu oświetleniu awaryjnemu poprawi się jakość emitowanych filmów?