Wolbrom

Trwają ostatnie przygotowania do sezonu letniego na basenie w Wolbromiu. Według zapowiedzi, jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, obiekt będzie dostępny dla miłośników wodnej rekreacji najpóźniej 10 lipca. Ostatnio kompleks basenów przy Kamiennogórskiej zyskał nowe ogrodzenie, a burmistrz przedstawił pomysł na zagospodarowanie stanowiącej niegdyś największą atrakcję basenu, dziś nieczynnej wieży do skoków do wody, którą zdecydowano się remontować w czerwcu, co wydłużyło termin otwarcia basenu.

Ubiegły sezon niestety zdominowała pandemia, dlatego z tym większą nadzieją miłośnicy wypoczynku nad wodą oczekują na otwarcie tegorocznego sezonu. Po wykonanej w latach 2019-20 kompleksowej modernizacji obiektów niecki odkrytej i krytej pływalni, zespół wolbromskich basenów zyskał zupełnie nowe oblicze – ze sportowego stał się obiektem typowo rekreacyjnym. Na wiosnę tego roku, kosztem blisko 110 tys. zł Gmina Wolbrom zleciła wykonanie nowego ogrodzenia wokół terenu kompleksu basenów. Burmistrz Adam Zielnik przedstawił też nową koncepcję wykorzystania wieży skokowej, która po znacznym spłyceniu basenu podczas modernizacji nie może już spełniać dawnej funkcji. Rozpoczęto już nawet prace konserwacyjne przy wieży, co niestety miało wpływ na opóźnienie w rozpoczęciu letniego sezonu.

W przyszłości – według zapowiedzi już w 2022 r. – wieża będzie pełnić rolę filaru, do którego zostaną zamontowane dwie zjeżdżalnie: mniejsza, o długości ok. 6,3 m, dla młodszych użytkowników, ma powstać na poziomie 3 m, a z wys. 5 m  przewidziano ślizgi zjeżdżalnią o długości ok. 50 metrów. Na najwyższym poziomie wieży natomiast – 10 m nad ziemią – ma powstać taras widokowy. Przetarg na wykonanie tych atrakcji ma być przeprowadzony w czasie obecnych wakacji, a realizacja projektu zaplanowana jest jeszcze na końcówkę bieżącego roku.

Upalna pogoda zachęca do wypoczynku, a my z niecierpliwością czekamy na zakończenie przygotowań technicznych, przeprowadzenie koniecznych badań sanitarnych wody i ostateczne dopuszczenie obiektu do użytkowania. Obsługa obiektu zapewnia, że czynione są starania, by odbyło się to najszybciej, jak się da.

Grafiki przedstawiające koncepcję przebudowy wieży – UMiG Wolbrom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze