skalka magicy

„Zawód magika w XXI w. jest w recesji, albowiem rolę naczelnych prestidigitatorów ludzkości przejęli dziś barmani, którzy z biegłością godną Davida Copperfielda zmieniają kolory koktajli, żonglują butelkami, a czasem nawet podpalają bar.” Powyższe twierdzenie nie jest jedynie hasłem reklamowym Polskiego Instytutu Sztuki Barmańskiej, znajduje ono uzasadnienie w praktyce.

Uczniowie Zespołu Szkół w Bukownie ukończyli tym razem Kurs barmański II stopnia, który pozwolił im podnieść kwalifikacje zawodowe oraz zgłębić tajniki miksologii. Kurs ten dał szanse nie tylko na uzyskanie kolejnego certyfikatu potwierdzającego nowe umiejętności, ale pozwolił z powodzeniem wystartować w kolejnym konkursie barmańskim.

17.06.br w Myślenicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Barmański, na którym  Damian Gęgotek zajął II miejsce. W konkursie tym debiutowała Magdalena Kabalak z III TU (tuż po ukończeniu Kursu barmańskiego II stopnia).

Okrzyk „Bar… wzięty!” większości z nas kojarzy się z „Ogniem i mieczem” H. Sienkiewicza (tom I, rozdział XXXIII), ale dla uczniów Skałki jest również hasłem potwierdzającym umiejętności barmańskie.

Tekst: ZS w Bukownie

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o