Powiat

W środę po południu nad zachodnią Małopolską rozszalała się bardzo gwałtowna burza. Opady, którym towarzyszył porywisty wiatr i błyskawice, miały miejsce również w nocy. Strażacy mieli w związku z tym pełne ręce roboty. Na terenie naszego powiatu w ciągu doby interweniowali kilkadziesiąt razy.

Burza, która rozszalała się w środę,  przeszła nad Śląskiem oraz powiatami zachodniej Małopolski.  W związku z nawałnicą, jaka przetoczyła się przez nasz powiat, strażacy interweniowali aż 71 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie uszkodzonych dachów i połamanych bądź przewróconych drzew. Zdarzenia miały miejsce na terenie gmin: Bolesław, Bukowno, Klucze i Olkusz. Obecnie trwa szacowanie szkód.

– W 43 przypadkach były to powalone drzewa. Pozostałe interwencje dotyczyły: uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych (11 razy), uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych (7 razy), zerwanych przewodów energetycznych (8 razy), zalanej jezdni (1 raz) oraz do zablokowanej Drogi Krajowej nr 94, gdzie wiatr przeniósł zerwany elementy konstrukcyjne dachu jednego z budynków — wylicza st. kpt. Paweł Papaj, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych komendy PSP w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jakub Oskar
3 lat temu

Przecież to drzewo jest wpół nacięte 🤣🤣🤣