Skok do finki
20 czerwca. Ktoś włamał się do domku letniskowego w Golczowicach, skąd ukradł elektronarzędzia oraz 40 metrów bieżących kabla elektrycznego. Właściciel, mieszkaniec Krakowa, wycenił straty na 1,9 tys. złotych.
Nielegalna broń
23 czerwca. Mundurowi z kluczewskiego komisariatu na posesji w Ryczówku znaleźli nielegalnie posiadaną strzelbę oraz wiertarkę ukradzioną na terenie Śląska. Mieszkańca wsi zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.
Zniknął kabel
23 czerwca. 220 metrów bieżących kabla teletechnicznego ukradli nieustaleni sprawcy w Zedermanie. Firma telekomunikacyjna z Krakowa wyceniła straty na 2 tysiące złotych.

Budowlani złodzieje
23 czerwca. Nieznani sprawcy ukradli z terenu budowy w Milonkach betoniarkę i urządzenie do cięcia drzewa. Przedmioty należały do mieszkańca Krakowa.
Okradli pustostan
24 czerwca. Z budynku byłej Spółdzielni Inwalidów „Laski” przy ulicy Biema w Olkuszu trzech mieszkańców miasta, w wieku 36, 37 oraz 40 lat, ukradło drzwi metalowe o wartości 600 złotych. Złodzieje zostali zatrzymani podczas pościgu.
Przeszukał dziecięcy wózek
26 czerwca. Na ulicy Wojska Polskiego w Bukownie złodziej ukradł z pozostawionej w wózku dziecięcym torebki portfel z 900 zł, dowód osobisty oraz telefon komórkowy wartości 300 zł.
Do garaży po koła i sprzęt
24 czerwca. Nieustalony osobnik wyłamał bramę garażową przy ulicy Leśnej w Wolbromiu. Dostał się do środka, a następnie ukradł cztery koła samochodowe. Straty wynoszą tysiąc złotych na szkodę mieszkańca miasta. Chwilę później przy tej samej ulicy włamano się do sąsiedniego garażu, skąd zginął radioodtwarzacz i radio CB. Tysiąc złotych straciła mieszkanka miasta.
Groził nożem
30 czerwca. Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Bolesławia, który grożąc użyciem noża, usiłował dokonać rozboju na mieszkance tej miejscowości. Do zdarzenia doszło na ulicy Głównej w Bolesławiu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.
Dostał w barze po twarzy
30 czerwca. Trzech nieznanych sprawców, prawdopodobnie narodowości romskiej, weszło do lokalu przy ulicy Krakowskiej w Wolbromiu, a następnie jeden z nich kilkakrotnie uderzył w twarz 22-letniego sprzedawcę, po czym zabrał z metalowej kasetki 280 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze