kronika policyjna

Mieszkaniec Olkusza stracił telefony
3 marca 2016 roku w Olkuszu nieznani do chwili obecnej sprawcy skradli z autobusu dwa telefony komórkowe samsung na szkodę mieszkańca Bolesławia. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież opon w Bukownie
Mieszkaniec Bukowna zawiadomił policję, że w nocy z 30 na 31 marca br. z osiedlowego parkingu przy ul. Szkolnej w Bukownie nieustaleni do chwili obecnej sprawcy ukradli 4 koła oraz dokonali uszkodzenia elementu karoserii samochodu marki Ford B-Max. Trwają ustalenia strat jakie poniósł 52-letni właściciel pojazdu.

 

Sieniczno. Skradziono samochód
W piątek 1 kwietnia na ulicy Jaworowej w Sienicznie skradziono samochód osobowy marki opel insignia. Auto zaparkowane było przed posesją. Właściciel pojazdu straty wycenił na 30 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Kradzież portfela w autobusie
Mieszkaniec Olkusza powiadomił policję, że w miejskim autobusie skradziono mu portfel z dokumentami. Do kradzieży doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Właściciel stracił dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy.

Policjantki rozmawiały z młodzieżą o dopalaczach i narkotykach
Edukacja i profilaktyka to jedno z priorytetowych zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze z zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu od lat współpracują z placówkami oświatowymi z terenu naszego powiatu. Odpowiadają na prośby różnych instytucji, organizując spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tym razem mury olkuskiej komendy odwiedzili uczniowie z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Młodzież zapoznała się z zawodem policjanta i funkcjonowaniem Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Zaprezentowano sprzęt policyjny, m. in. środki przymusu bezpośredniego i wyposażenie funkcjonariusza.

Tematem wiodącym tego spotkania była problematyka związana z dopalaczami i narkotykami. Prowadzące spotkanie sierż. szt. Małgorzata Chojnacka i st. sierż. Marika Guzik-Gajda omówiły czym są środki odurzające, podały konkretne przykłady prowadzonych spraw. Wyjaśniły przy tym jak bardzo jest niebezpieczne zażywanie takich substancji i jednocześnie przypominały o tragicznych skutkach zatruć dopalaczami. Duże wrażenie na uczestnikach wywarł film, w którym bohaterowie – młodzi ludzie, przedstawiali swoje historie, wypowiadali się o tym jak rozpoczęli swoją „przygodę” z dopalaczami i jakie były konsekwencje ich zażywania. Ponadto policjantki z zespołu ds. Nieletnich i Patologii omówiły zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich w związku z popełnieniem czynów karalnych w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusji i chętnie zadawali i odpowiadali na pytania. Wizyta w olkuskiej komendzie zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Olkusz. Kradzież dokumentów
Mieszkanka Sieniczna straciła portfel z dokumentami. Kradzież miała miejsce we wtorek 5 kwietnia na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Bukowno. Kradzież trakcji
Policjanci z Bukowna otrzymali informację, że w nocy z 6 na 7 kwietnia br. na szlaku kolejowym Bukowno-Sławków skradziono ok. 70 metrów sieci trakcyjnej. Wartość poniesionych strat w ustaleniu.

Olkusz. Uszkodzono bmw
6 kwietnia przyjęto zawiadomienie o uszkodzeniu samochodu osobowego marki bmw. Auto zaparkowane było na ulicy Jana Kantego w Olkuszu. Sprawca zarysował powłokę lakierniczą w tym pojeździe, wyrządzając szkody na około 5000 złotych.

Komunikaty:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia szyby w drzwiach wejściowych w bloku znajdującym się na ulicy Armii Krajowej w Olkuszu. Do uszkodzenia doszło w okresie od dnia 28-29 marca 2016 roku. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z prowadzącą sprawę policjantką, nr. tel. 32-6478 235 lub 997.

Znaleziono komplet kluczy (10 sztuk kluczy typu yeti) wraz z trzema pilotami. Właściciel proszony jest o kontakt z policjantem, nr tel. 665-390-534 lub 997.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o