Imbramowice: kradzież płyty nagrobkowej

Najprawdopodobniej do kradzieży doszło między 3. a 19. lipca 2013 roku. Nieustalony do chwili obecnej sprawca na cmentarzu w Imbramowicach ukradł płytę nagrobkową wykonaną z brązu. Straty około 3 tysięcy na szkodę mieszkańca tej miejscowości. Sprawą zajmują się policjanci z Wolbromia.

Olkusz: wybito szybę w samochodzie

22. lipca 2013 roku w Olkuszu na ul. Baczyńskiego nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił tylną szybę w samochodzie marki Citroen Xara. Właściciel pojazdu oszacował straty na około 1000 zł. Za zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Olkusz: policjanci odzyskali przywłaszczony samochód

23. lipca 2013 roku policjanci olkuskiej patrolówki kontrolowali zaparkowany w Olkuszu przy ulicy Łukasińskiego pojazd marki Fiat Ulysse. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że pojazd ten został przywłaszczony na szkodę mieszkanki Klucz. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wolbrom: kradzież elektronarzędzi

24. lipca 2013 roku nieustalony sprawca wszedł przez otwarte okno na poddaszu do domu przy ul. Wyzwolenia. Skradziono szlifierkę, wkrętarkę oraz wyrzynarkę o łącznej wartości 530 złotych na szkodę mieszkańca Krakowa.

Wolbrom: zatrzymano sprawców rozboju

Do zdarzenia doszło w dniu 25. lipca br. około godz. 22.00 w okolicach byłego hotelu robotniczego przy ulicy 1. Maja w Wolbromiu. Dwaj mieszkańcy tej miejscowości zaatakowali 58-letniego mężczyznę, również wolbromianina. Sprawcy dusili oraz wykręcali ręce pokrzywdzonemu, a następnie ukradli mu 400 złotych. Już następnego dnia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Kradzieże z niezamkniętych pojazdów w Bolesławiu i Bukownie

26. lipca br. mieszkaniec Krzykawki zawiadomił, że z otwartego pojazdu marki Fiat Ducato zaparkowanego w Bolesławiu przy ul. Głównej, skradziono elektronarzędzia oraz dwa dowody osobiste.

Do podobnego zdarzenia doszło w tym samym dniu w Bukownie. Z zaparkowanego przy ulicy Niepodległości Nissana skradziono dwa dowody osobiste, prawo jazdy, karty bankomatowe, klucze do pojazdu oraz telefon na szkodę mieszkańców tej miejscowości. Postępowania w tych sprawach prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Olkusz: włamania do pojazdów

25. lipca 2013 roku w Olkuszu na ulicy Nullo nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do samochodu marki Volkswagen. Skradziono laptopa, dokumenty i pieczątki firmowe. Straty na szkodę mieszkańca Poręby są obecnie ustalane. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

28. lipca br. W Olkuszu na ul. Kocjana włamano się do pojazdu Skoda Fabia, z którego skradziono radioodtwarzacz o wartości 300 zł na szkodę mieszkańca Bolechowic. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

Kradzież z mieszkania na osiedlu Słowiki w Olkuszu

Nieustalony do chwili obecnej sprawca w dniu 27. lipca 2013 roku wszedł do otwartego mieszkania w Olkuszu przy ulicy Witosa. Ukradł 230 zł, telefon komórkowy oraz maszynkę do robienia papierosów. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Krzykawka: nieletni kierujący quadem uderzył w ogrodzenie

W minioną niedzielę na terenie gminy Bolesław w miejscowości Krzykawka kierujący quadem 16- latek z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Nieletni to mieszkaniec pobliskiego Sławkowa. Chłopiec z urazem głowy i kręgosłupa przewieziony został do szpitala pediatrycznego w Sosnowcu. Quad, którym jechał nastolatek, był niezarejestrowany  i nieubezpieczony. Okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego ustala olkuska policja. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.     

Olkusz: 18-latka wbiegła wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu

Do zdarzenia doszło w dniu 29. lipca 2013 roku około godz. 14.30 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Mieszkanka Kwaśniowa Dolnego kierująca samochodem marki Ford Focus potrąciła młodą kobietę, która nagle wtargnęła na przejście dla pieszych. Piesza, to 18-letnia mieszkanka Bydlina. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.18-latka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do olkuskiego szpitala. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Policjanci odzyskali skradziony taksówkarzowi telefon

29. lipca br. policjanci z Olkusza zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu. 34-letni mieszkaniec Olkusza jadąc taksówką, wykorzystał chwilę nieuwagi kierującego i ukradł telefon o wartości 300 zł. Pokrzywdzony od razu powiadomił policję. Oczekując na patrol przed budynkiem komendy, zauważył w oddali przypuszczalnego sprawcę. Błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania olkuszanina i odzyskania telefonu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PYTAJACA Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PYTAJACA
PYTAJACA

Czy jak złapiecie tego złodzieja to jego facjatę ujrzy cała Polska jako złodzieja cmentarnego? Tak powinno być. Facjata na całą stronę. kiedyś ręce obcinano teraz fotę do wiadomości.