Skok po narzędzia
28 lipca. Złodziej włamał się do volkswagena transportera należącego do mieszkańca Przeworska. Do zdarzenia doszło na ulicy Zagaje w Olkuszu. Z wnętrza samochodu skradziono narzędzia o wartości 4 tysięcy złotych.
Na bani za kółkiem
29 lipca. Policjanci zatrzymali w Kluczach mężczyznę, który kierował autem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu. Na tym nie koniec, sprawca jeździł samochodem pomimo orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Kraksa na skrzyżowaniu
30 lipca. Kobieta została ranna w wypadku do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Rabsztyńską w Olkuszu. Do kraksy doszło, gdy kierujący volkswagenem passatem mieszkaniec Michałówki nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem sintrą, którym kierował mieszkaniec Kurowic. W wyniku wypadku ranna została pasażerka volkswagena, mieszkanka Poręby Górnej, która z obrażeniami trafiła do olkuskiego szpitala.
Nie pomierzy
31 lipca. 31- letni mężczyzna, nieposiadający stałego miejsca zamieszkania, ukradł urządzenie pomiarowe o wartości trzech tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło na ulicy Garbarskiej w Wolbromiu. Przedmiot należał do mieszkańca Wolbromia. Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione mienie.
Potrącił quadem dziecko
1 sierpnia. Na ulicy Wiejskiej w Bukownie kierujący quadem 22- letni mieszkaniec Bukowna potrącił idącą poboczem 14- letnią pieszą. Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami została śmigłowcem przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie- Prokocimiu. Mężczyzna porzucił rozbity pojazd i uciekł. Dzień później sam zgłosił się do jednostki policji. Został zatrzymany. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu nawet osiem lat więzienia. Policjanci pracują nad ustaleniem przebiegu zdarzenia.
Dostał pięścią w twarz
3 sierpnia. Na Rynku w Olkuszu mieszkaniec miasta został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę. Sprawca uderzył swoją ofiarę pięścią w twarz. Policjanci szybko ustalili awanturnika. To 30-letni olkuszanin. W chwili zatrzymania był pijany.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze