Policjanci zatrzymali nietrzeźwego włamywacza

2 października 2013 roku dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, iż w jednym z budynków mieszczących się przy ulicy Piłsudskiego w Olkuszu przebywa nieznana osoba. Podczas penetracji obiektu, policjanci wraz z dozorcą zauważyli mężczyznę z plecakiem. Okazał się nim 36-latek bez stałego miejsca zameldowania. W plecaku mężczyzny policjanci znaleźli 41 sztuk okuć drzwi i okien z metalu. Mężczyzna przyznał się, iż pochodzą one z tego budynku, do którego włamał się poprzez wyłamanie okna. W jego organizmie było prawie 3 promile alkoholu. 36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przed sądem odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Siekierą zniszczył wiatę nowowybudowanego przystanku w Krzywopłotach

Błyskawiczna reakcja policjantów z Klucz przyczyniła się do ujęcia sprawcy zniszczenia przystanku w Krzywopłotach. 6 października br. patroli policji, który przyjechał na miejsce zdarzenia zapobiegł dalszym aktom wandalizmu. Szalejącego z siekierą, nietrzeźwego mężczyznę policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie. Jest nim 44- letni mieszkaniec Gór Bydlińskich. Wkrótce usłyszy on zarzut popełnienia przestępstwa z art. 288 Kodeksu Karnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Olkusz. Sprawcy pobicia w rękach policji Policjanci olkuskiej patrolówki zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Zdarzenie miało miejsce 4 października 2013 roku w Olkuszu na ulicy Nullo. Zaatakowani mężczyźni to ojciec i syn, obaj mieszkańcy Olkusza. Chcieli oni wyprosić dwóch młodych mężczyzn z terenu prywatnej posesji. Ci w odwecie napadli na pokrzywdzonych bijąc ich kijami. Jeden z pokrzywdzonych ma złamaną przegrodę nosową. Sprawcy wkrótce usłyszą zarzut popełnienia przestępstwa z art. 158 kk. Za udział w pobiciu grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Olkusz – spłonął samochód

5 października 2013 roku policjanci podczas patrolu na osiedlu Pakuska ujawnili płonący samochód marki Ford Mondeo. Na miejsce przybyła załoga straży pożarnej, która ugasiła palący się pojazd. Właściciel Forda poniósł straty w wysokości 5800 złotych. Policja ustala przyczyny pożaru.

Pożar budynku gospodarczego w Bukownie

3 października, w Bukownie przy ulicy Sławkowskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego. W pomieszczeniu znajdowały się narzędzia gospodarcze i drewno na opał. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie.

Pożar w jednym z mieszkań na osiedlu Słowiki w Olkuszu

Do kolejnego pożaru doszło w Olkuszu na ulicy Piotra Ściegiennego. W dniu 3 października 2013 roku z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn spłonęło jedno z mieszkań na osiedlu Słowiki. Poszkodowany to 60- letni olkuszanin. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Krakowie. Olkuska policja ustala przyczyny tego zdarzenia.

Kradzież pojazdu w Bolesławiu

3 października 2013 roku z parkingu przy ul. Kluczewskiej w Bolesławiu nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł Mercedesa Sprintera wraz z dokumentami oraz szlifierką kątową. Wartość strat około 30000 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamanie do samochodu w Zadrożu

Mieszkanka Sułoszowej zawiadomiła o włamaniu do jej samochodu marki Honda, które miało miejsce 5 października br. w Zadrożu. Nieustalony do chwili obecnej sprawca dostał się do środka poprzez wybicie tylnej szyby. Pokrzywdzona straciła torebkę, telefon oraz dokumenty. Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu w Wolbromiu.

Olkuscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju, który był poszukiwany listem gończym

3 października 2013 roku na osiedlu Słowiki, około godziny 18.00, mieszkaniec Chechła został uderzony i odepchnięty w momencie wsiadania do swojego pojazdu przez nieznanego mu mężczyznę, który z deski rozdzielczej ukradł 30 złotych. Policjanci wydziału kryminalnego pracujący nad tą sprawą zatrzymali sprawcę rozboju. Jest to 33-letni olkuszanin, wielokrotnie karany za przestępstwa z użyciem przemocy, oszustwa, przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna za popełnione przestępstwa poszukiwany był listem gończym wydanym przez olkuski sąd. Wczoraj został przewieziony do Zakładu Karnego w Wadowicach.

Sprawcy rozboju w Bukownie zatrzymani

Policjanci z tamtejszego komisariatu otrzymali poufną informację, że pod koniec września w Bukownie, w rejonie ulicy Szkolnej, miał miejsce rozbój, o którym nie powiadomiono policji. Policjanci ustalili, iż jeden z mieszkańców tej miejscowości 26 września 2013 roku spożywał alkohol z dwoma znajomymi. W pewnym momencie kompani od kieliszka zaczęli zachowywać się w stosunku do pokrzywdzonego agresywnie, żądali wydania złotej obrączki, grożąc mu odcięciem palca. Sprawcy pobili pokrzywdzonego oraz wybili mu ząb. Skradzioną obrączkę za kilka dni zanieśli do lombardu. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców tego rozboju, mieszkańców Bukowna w wieku 30 i 36 lat, którzy trafili za kratki policyjnego aresztu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Kradzież samochodu w Olkuszu

8 października 2013 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł z parkingu osiedlowego przy ulicy Korczaka w Olkuszu samochód marki Seat Ibiza. Wartość strat na szkodę mieszkańca Olkusza oszacowano na kwotę 17.600 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z komendy w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze