kronika policyjna

Olkusz. Włamanie do pubu
9 maja 2017 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do jednego z olkuskich pubów, z którego skradł pieniądze. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Ryczówek. Włamanie do garażu
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do garażu znajdującego się na przy posesji nowo wybudowanego domu. Sprawca wyciął blachę w garażu, dostał się do jego wnętrza i ukradł dwie wiertarki oraz piłę spalinową. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Olkusz. Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem – zatrzymany
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który w sobotę 13 maja około godz. 23:45 na ulicy Zagaje będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochód marki BMW. 22-letni olkuszanin miał prawie promil alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie posiadał także aktualnych badań technicznych pojazdu. Olkuscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Olkusz. Kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów
Orzeczony sądowo zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie przeszkodził 37-latkowi, by wsiąść za kółko i przekroczyć dozwoloną prędkość. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i teraz za lekceważenie postanowienia sądu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Olkuscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w rejonie skrzyżowania DK 94 z ulicą Wspólną w Olkuszu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda z uwagi na przekroczenie prędkości. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC, ale posiadał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do 21 czerwca 2017r. Policyjna kontrola drogowa mieszkańca Będzina zakończyła się dla niego wnioskiem do sądu, natomiast za niestosowanie się do wyroku sądowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Włamanie i kradzież w lokalu gastronomicznym
We wtorek 16 maja br. około godziny 18:00, nieznany do chwili obecnej sprawca, włamał się do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Olkusza i skradł pieniądze w kwocie 500 zł. Olkuska policja pracuje nad ustalenie sprawcy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze