Ustąpić czy nie ustąpić? Oto jest pytanie! Zadać je może każdy, kto cudem jakimś dostrzeże znak drogowy schowany między gałęziami. Znaku nie widać prawie wcale, kiedy na drzewie są jeszcze liście. Widoczność się poprawi, jak liście spadną. Dlatego można przypuszczać, że znak ten jest sezonowy…

Cóż, byle do zimy…

 

 

Swoją drogą, patrząc na asfalt na nadesłanym przez Czytelniczkę zdjęciu można sobie zadać jeszcze jedno pytanie: wjeżdżać czy nie wjeżdżać?

znak sezonowy1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lokal..
lokal..
8 lat temu

Czytając post „wyborcy XXI” utwierdziłem się w przekonaniu, że mam – RACJĘ.

wyborca XXI
wyborca XXI
8 lat temu

[quote name=”lokal..”]Zwalacie wszystko na Rzepkę bo jesteście jego przeciwnikami politycznymi. Wam nie chodzi o dobro Olkusza, tylko by Rzepce dokopać. Szykujecie się w przyszłym roku na jego stanowisko i dlatego atakujecie…[/quote]
Szanowny rzeczniku prasowy Rzepki po KUL-u. Ja wiem jakie jest twoje zadanie i rozumiem twoje rozgoryczenie. Uwierz mi, ani Osuch ani Kmita nie są moimi faworytami, ale Rzepka jest tak nieudolnym burmistrzem, że mając do wyboru między złem a większym złem, wybiorę tych bardziej niedorozwiniętych. Nie wierzę w cuda, nie wierzę, że Osuch, Kmita, Piasny lub Orkisz są w stanie lepiej rządzić, ale przynajmniej będzie śmieszniej.
Apeluję do olkuszan, namawiajcie do władzy ludzi inteligentnych i wykształconych, bo przez następną kadencję znowu będą nami rządziły czubki, i na to się niestety zanosi 🙁

lokal..
lokal..
8 lat temu

Zwalacie wszystko na Rzepkę bo jesteście jego przeciwnikami politycznymi. Wam nie chodzi o dobro Olkusza, tylko by Rzepce dokopać. Szykujecie się w przyszłym roku na jego stanowisko i dlatego atakujecie. Wszystko na Rzepkę przed wyborami, chociaż wiecie, że to co piszecie to nie wszytko jest prawdą. Ale wy już tacy jesteście dwulicowi (moderacja). Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o stanowiska i władze a nie koniecznie o dobro miasta. Zobaczymy jak się już dorwiecie do władzy, to co wy zmienicie. A, NIC.

braćmi
braćmi
8 lat temu

Piszcie krócej bez ubliżania sobie,bo się czytać nie chce.

sentymentalny
sentymentalny
8 lat temu

[quote name=”bez przesady”]czy wy już w paranoje wpadacie z tym Rzepką? Znakami drogowymi zajmują się RDP lub policja i tam pretensje…[/quote] Proszę sobie nie kpić z olkuszan, nawet tych chodzących do przedszkola. Bo każdy przedszkolak wie, że w jego domu rządzi tata lub mama. Nie młodsza siostra ani starszy brat, nie wujek Stefek lub ciocia Lucia, nie babcia Katarzyna, nie sąsiadka z naprzeciwka, nie kioskarz i domokrążca tylko MAMA lub TATA. Jak w domu jest bajzel, a brudzą dzieci, to za porządek odpowiadają MAMA lub TATA, jak brat wybije w kotłowni szybę piłką – TEŻ.
Wracając do burmistrza. To najbardziej nieudolny ze wszystkich burmistrzów dotychczas rządzących miastem, to bezmyślny leser, który w głowie zamiast mózgu ma siano ze żłobka, a zamiast jaj wytarte kolana. Miast z głową w liściach drzew, albo z nosem w zabrudzonych przystankach, pełza na kolanach na trasie ratusz – kościół im. Andrzeja, i czeka, czeka aż mu Przegląd wskaże palcem: I to jest PA-RA-NO-JA!

bez przesady
bez przesady
8 lat temu

czy wy juz w paranoje wpadacie z tym Rzepką? znakami drogowymi zajmuja ię RDP lub polilcja i tam pretensje. Wszystko ma swój umiar, nwet narzekanie na burmistrza że lisci nie oberwał, piasku nie posprzał, Jakby nie było, Rzepka ma tez 2 zastepców chłopców malowanych czy oni nie ponosza żadnej odpowiedzialności za stan Olkusza ? A SM to spi czy budzi się tyllko w jarmarki.?

sentymantalny
sentymantalny
8 lat temu

Pani Emilia potrafi poruszyć nasze serca. Po chodniku i bruku widocznym na fotografiach pół wieku temu dzień w dzień chodziłem do przedszkola. Piękne to były czasy, które już na szczęście nie wrócą. W tle widoczna fabryczna wieża ciśnień, wtedy też stała. A znak? Moi Drodzy, zdziwiłbym się bardzo, gdyby ten znak był dobrze widoczny, ale jak pokazuje nasza olkuska codzienność, u nas jest zawsze NA ODWRÓT. Można przez lata co chwilę wytykać palcem Szanownemu Gospodarzowi Burmistrzowi olkuskie absurdy, fotografować je i opisywać, a może najlepszym wyjściem byłoby tylko jeden raz zmienić burmistrza, na takiego, który widzi, słyszy i czuje? Tylko o czym Pani Emilia będzie wtedy pisała? Nie ma obawy, wtedy napisze tak: „Na ulicy Partyzantów sfotografowałam piękny znak drogowy – ustąp pierwszeństwa przejazdu – który, mimo, że rośnie pod rozłożystym drzewem, jest bardzo dobrze widoczny w dzień i w nocy…” – prawda, że piękniej brzmi? A ilość słów prawie ta sama 😉 .

Spostrzegawcza
Spostrzegawcza
8 lat temu

Jest taka akacja co zasłania drogę przy wyjeżdzie na ulice Chrzanowską z Baczyńskiego. Kto i kiedy wreszcie ją usunie? Co się ma jeszcze wydarzyć by droga była widoczna? Proszę ściąć tą akację.