1

Kilka dni temu działacze i sympatycy partii politycznych, Komitetu Obrony Demokracji oraz lokalnych organizacji podpisali uroczystą deklarację założycielską Olkuskiego Społecznego Komitetu Poparcia Koalicji Obywatelskiej. Wszystko w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

Koalicja Europejska to sojusz Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zielonych oraz Inicjatywy Polska. Poparcie dla Koalicji Europejskiej ogłosił również m. in. Komitet Obrony Demokracji. Jak informują członkowie Olkuskiego Społecznego Komitetu Poparcia Koalicji Obywatelskiej, zjednoczona opozycja nie tylko startuje ze wspólnych list, ale także współpracuje ze sobą na poziomie lokalnym w ramach kampanii wyborczej.

Treść Deklaracji Założycielskiej brzmi: „My Mieszkańcy Ziemi Olkuskiej, zarówno należący do różnych ugrupowań politycznych, stowarzyszeń i organizacji, jak i niezrzeszeni, zatroskani o przyszłość polskiej demokracji, doceniający dorobek minionych lat, popierający polskie członkostwo w Unii Europejskiej, będące podstawą największego w dziejach sukcesu Polski; wobec trwających obecnie niszczycielskich dla demokracji działań rządzących, zagrażających przyszłości naszego udziału w instytucjach międzynarodowych skupionych wokół wspólnoty wartości takich jak wolność, równość, demokracja liberalna oraz powszechne i przyrodzone prawa człowieka; wyrażamy poparcie dla Koalicji Europejskiej utworzonej przez różne ugrupowania polityczne, w celu obrony wspomnianych wartości w Parlamencie Europejskim. Członkowie Komitetu deklarują podjęcie i wspieranie wszelkich możliwych, zgodnych z obowiązującym prawem inicjatyw na rzecz sukcesu listy zjednoczonych ugrupowań demokratycznych w najbliższych wyborach”.

Fot. Olkuski Społeczny Komitet Poparcia Koalicji Obywatelskiej

2

3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Heraklit
Heraklit
3 lat temu

Kochani Olkuszanie. Ponieważ zbliżają się wybory, chciałem podrzucić wam myśli najlepszej na rynku i jedynie polskiej prasy – „Warszawskiej Gazety”, tej, o którą zaapelował Johny Daniels do sieci Carrefoura, aby nie kolportowała myśli polskiej, aby poddała się wiadomej cenzurze. W ostatnim numerze z dnia 12-18 kwietnia, na stronie 11 „Zapiski polityczne” Andrzeja Leji jest artykuł pt. „Z tyłu głowy niepokój, czy przyjdzie nam żegnać się z nadzieją”. Wspomina znane versy „Boskiej komedii”: „Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją”. Przypominają, że jeśli wejdziemy w buty, które szykują nam politycy ferajny (iluż faryzeuszy i „celników” w ich gronie), przyjdzie nam oswajać się z myślą, pożegnać z nadzieją i marzeniami o prawej, uczciwej i sprawiedliwej Polsce. Święta, to dobry czas na przemyślenia, wybór mamy dość ewidentny i prosty, pomiędzy DOBREM I ZŁEM, a nie dwoma koncepcjami rozwoju Polski. Życzę Wam udanych wyborów i pożytecznych przemyśleń co do naszej przyszłości.

amin
amin
3 lat temu

Dziwnym nie jest że te same twarze widzę dzięki „obiektywnym” relacjom Kuriera Olkuskiego pod Sądem Rejonowym w obronie „Wolnych Sądów” przed kaczystowskim reżimem.Naiwnie sądziłem ,że Ci obrońcy sądów będą protestować przeciw korupcji w sądach(Sąd Apelacyjny w Krakowie) i związane z tą aferą Sądy Rejonowe , a Prezesi tych sądów mają zarzuty w tym Prezes Sądu w Olkuszu.Naiwnie sądziłem ,że walczą z takimi wyrokami w którym SN uniewinnia sędziego , który ukradł kobiecie 50 zł( wcześniejsze Sądy wyrzuciły sędziego z zawodu, argumentując „roztargnieniem „, uniewinnia prokuratora , który miał prawo nie wiedzieć ,że miał w organiźmie 1 promil alkoholu. Wielu niesprawiedliwym wyrokom nagannych społecznie Protestują przeciw powołanej Izbie Dyscyplinarnej, która ma oczyścić to środowisko z takich sędziów.Zastanawiałem się komu i czemu te protesty tak Koalicji Europejskiej jak i tej pod sądami służą? To na potrzeby Pana Timermansa,, by miał podstawy do pozatraktatowego atakowania naszego kraju..Czy się mylę??? Białe róże i świeczki i do boju obrońcy „Wolnych, nieskorumpowanych , zaszczutych , nienaruszalnych sądów”

PXT
PXT
3 lat temu

Wszystko by było fajnie, żeby nie było osobników szukających roboty lżejszej od spania a zarazem popłatniejszej od darmowej energii słonecznej.

Heraklit
Heraklit
3 lat temu

„wobec trwających obecnie niszczycielskich dla demokracji działań rządzących, zagrażających przyszłości naszego udziału w instytucjach międzynarodowych skupionych wokół wspólnoty wartości takich jak wolność, równość, demokracja liberalna”…
Trudno się oprzeć wrażeniu, że jedynym waszym programem jest ponowne dorwanie się do koryta. Przeżyłem już demokrację socjalistyczną, liberalną, przypomnę zatem czym jest demokracja: demos – lud, kratos – władza. Zatem demokracja to władza ludu, przydomek „socjalistyczna” czy „liberalna” ma się tak do demokracji, jak krzesło elektryczne do krzesła. Nie uzurpujcie sobie roli jedynego reprezentanta społeczeństwa olkuskiego, bo nie jesteście w awangardzie zmian, a raczej prezentujecie środowisko skompromitowane, słusznie odsunięte od władzy i daj Bóg zapomniane. Jako żywo tacy nieudacznicy, jak Czaputowicz, Gliński, Gowin zupełnie nie reprezentują polskiej racji stanu, lecz ich poprzednicy czynili to jeszcze gorzej

PXT
PXT
3 lat temu

Załóżmy, że rządzący rzeczywiście działają obecnie po niszczycielsku dla demokracji. To w takim razie co to jest ta cała demokracja? Bo chyba nie kumam, a jedyne co mi się nasuwa na myśl to definicja Kalego, jak Kali rządzi jest demokracja ok, Kalego nie chcą, no to demokracja zagrożona.
Olek nie tak całkiem cienko, bo intensywnie pracują nad grubością… kłód pod nogi.

olek
olek
3 lat temu

„wspieranie wszelkich możliwych inicjatyw…”

wy nie macie programu jak pis np. obniżenie podatków, 500+… jedynym programem jest odsunąć pis od władzy ….?
cienko