policja

Po kilku dniach ustaleń i poszukiwań olkuskiej policji udało się zatrzymać 35-letniego kierowcę, który w piątek, 2 grudnia potrącił starszą kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do potrącenia 76-letniej pieszej doszło w miniony piątek w Dłużcu nieopodal Wolbromia. Kierowca daewoo matiza już po zmroku, około godz. 17 potrącił staruszkę idącą poboczem jezdni. Sprawca wypadku nawet się nie zatrzymał, odjechał i tym samym naraził poszkodowaną na utratę zdrowia, a nawet życia. Ranna kobieta ostatecznie została przewieziona do Nowego Szpitala w Olkuszu.

– Kilkudniowa praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 35-letniego mieszkańca gminy Wolbrom. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dokumenty stracił za jazdę w stanie nietrzeźwości – informuje asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut z artykułu 244 kodeksu karnego mówiący o karze pozbawienia wolności do nawet trzech lat za kierowanie pojazdami po cofnięciu uprawnień. Niebawem 35-latkowi zostaną zapewne postawione kolejne zarzuty za spowodowanie wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanej seniorce.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
6 lat temu

Kim jest z zawodu ten sprawca? Myślę że to nie aż taka tajemnica?

nie
nie
6 lat temu

„Sprawca wypadku nawet się nie zatrzymał, odjechał i tym samym naraził poszkodowaną na utratę zdrowia, a nawet życia. Ranna kobieta ostatecznie została przewieziona do Nowego Szpitala w Olkuszu.”
Znaczy życie kobieciny jest zagrożone nadal….