kronika policyjna

Wolbrom. Skradziono samochód
4 grudnia 2013 roku w Wolbromiu na Osiedlu Łokietka nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł volkswagena passata na szkodę mieszkanki Jeżówki. Straty pokrzywdzona oszacowała na 5000 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Włamanie do domu w Podlesiu Rabsztyńskim
4 grudnia 2013 roku policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu w Podlesiu Rabsztyńskim. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, po uprzednim wyłamaniu okna, wszedł do pomieszczeń, z których ukradł telewizor oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Następnie włamał się do wolnostojącego garażu i ukradł siekierę. Straty zgłaszający oszacował na kwotę 15 tysięcy złotych złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

Olkusz. Kradzież paliwa na osiedlu Młodych
W Olkuszu nieznany sprawca włamał się do baku z paliwem, z którego ukradł 270 litrów oleju napędowego o wartości około 1500 złotych. Zdarzenie miało miejsce 7 grudnia 2013 roku w Olkuszu na ulicy Mikołaja Reja. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
 
Zaginiona 93- letnia mieszkanka Olkusza została odnaleziona
Prowadzone 10 grudnia wieczorem i w nocy poszukiwania zaginionej 93-letniej mieszkanki Olkusza zakończyły się sukcesem. 10 grudnia 2013 roku o godz. 17.30 olkuska policja została powiadomiona przez męża o zaginięciu starszej kobiety.  Z jego relacji wynikało, iż 93-latka wyszła z domu w godzinach rannych. Początkowo rodzina próbowała szukać kobiety na własna rękę. Kiedy poszukiwania zakończyły się fiaskiem, rodzina postanowiła zawiadomić policję. Natychmiast zostały wszczęte poszukiwania, w których wzięło udział 18 policjantów z psem tropiącym oraz 41 strażaków. Przez ponad sześć godzin przeczesywane były okolice Olkusza, łąki, las w kierunku Klucz. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, około północy, służby odnalazły wyczerpaną kobietę w zaroślach między Olkuszem a Kluczami. Kobieta była wyziębiona, trafiła do szpitala w Olkuszu. Lekarze nie stwierdzili zagrożenia dla jej zdrowia i życia i około godziny 2.00 kobieta opuściła szpital, z którego została zabrana przez rodzinę do domu.

Kradzież telefonu w autobusie

9 grudnia 2013 roku w autobusie, nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł telefon o wartości 680 złotych na szkodę mieszkańca Jaroszowca. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze