kronika policyjna

Wolbromscy policjanci uratowali mężczyznę, który stracił przytomność w minibusie
W miniony poniedziałek kierowca minibusa zatrzymał patrol prewencji informując, że w pojeździe jeden z pasażerów stracił przytomność i nie wykazuje funkcji życiowych. Policjanci błyskawicznie przystąpili do reanimacji, powiadamiając równocześnie pogotowie ratunkowe. Po kilku cyklach ratujących życie mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać i odzyskał przytomność.

Został ułożony w bezpiecznej pozycji, a do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci kontrolowali czynności życiowe 51-latka. Zespół pogotowia ratunkowego przejął i przetransportował go do szpitala. Mężczyzna znajduje się pod opieką lekarzy. Jego życie nie jest już zagrożone. Za wzorową postawę, Komendant Policji w Olkuszu podziękował sierż. Dariuszowi Soboniowi i post. Wojciechowi Manterysowi.

Skradziono sprzęt do gry w golfa
10 czerwca nieustalony do chwili obecnej sprawca z samochodu zaparkowanego na ulicy Skalskiej w Olkuszu i ukradł sprzęt do gry w golfa o wartości około 1000 złotych. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia
Szybka reakcja patrolu pozwoliła na zatrzymanie mężczyzn, którzy pobili mieszkańca Olkusza. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 czerwca 2015 roku) około godziny 21.00 w lesie na osiedlu 1000-Lecia w Olkuszu. Pobity mężczyzna zaalarmował policję, a mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Policjanci przeczesali część osiedla i zauważyli trzech młodych mężczyzn, których poszkodowany mężczyzna wskazał jako tych, którzy go zaatakowali. Cała trojka została zatrzymana. Podejrzani to mieszkańcy Lgoty i Olkusza. Za pobicie grozi im do 3 lat więzienia.

Kradzież katalizatora
Policjanci ustalają sprawcę kradzieży katalizatora z forda galaxy. Zdarzenie miało miejsce 11 czerwca 2015 roku w Olkuszu na ulicy Rataja. Straty w wysokości 2000 złotych poniósł mieszkaniec Olkusza.

Usiłowanie włamania do baru
15 czerwca br. w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca usiłował włamać się do baru z zapiekankami. Uszkodził drzwi wejściowe. Straty w ustaleniu. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kradzieże w Olkuszu
Ostrzegamy przed nasilającymi się kradzieżami. Złodzieje głównie grasują na targowiskach, środkach komunikacji miejskiej i sklepach. Kieszonkowcy wykorzystują panujący tam tłok, zamieszanie i brak czujności. Tym razem ich łupem padły trzy portfele. W poniedziałek, w jednym ze sklepów w Olkuszu okradli mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna stracił portfel z 40 złotych, dokumenty i karty bankomatowe. Złodzieje nie próżnowali również na targowisku przy ulicy Świętokrzyskiej. Dwie olkuszanki pozbawili m.in. pieniędzy, legitymacji rencisty, dowodów osobistych.

Olkuska policja przypomina, aby w tego typu miejscach zachować wyjątkową czujność, a wartościowych rzeczy nawet na chwilę nie spuszczać z oka. Torby zawsze trzymać z przodu zamknięciem do siebie, zaś pieniądze w kilku różnych miejscach. Należy unikać przechowywania telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni.

Prosimy o zwracanie uwagi na podejrzane osoby i zgłaszanie swoich spostrzeżeń pod alarmowy numer 997.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze