paragraf-blacha

Po raz ostatni w tym roku policja zorganizowała debatę społeczną. Odbyła się ona 28 listopada bieżącego roku, a tematem wiodącym było bezpieczeństwo na Osiedlu Łokietka w Wolbromiu. W debacie, oprócz policji, uczestniczył burmistrz Wolbromia, prezes wolbromskiej spółdzielni mieszkaniowej, przewodniczący rady osiedla Łokietka, radni mieszkańcy osiedla oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

 

Na debacie dyskutowano m.in. o wykorzystaniu monitoringu na osiedlu. Proponowano stworzenie ewentualnego centrum monitoringu miejskiego. Postulowano również  o częstsze interwencje wobec osób, które popełniają wykroczenia drogowe, szczególnie w dni kiedy odbywa się targ. Mieszkańcy osiedla pytali także o ilość patroli prewencyjnych oraz czy istnieje możliwość dofinansowania policji ze strony burmistrza w zakresie dodatkowych służb patrolowych.

W kolejnej części debaty prezes spółdzielni mieszkaniowej odpowiadał na pytania dotyczące braku parkingów na osiedlu. Zgromadzone osoby zainteresowany były również rozwiązaniami technicznymi służącymi zmniejszeniu prędkości pojazdów poruszających się w strefach zamieszkania.

Podsumowując, sformułowano następujące wnioski i propozycje:

–  Prezes wolbromskiej spółdzielni mieszkaniowej zobowiązał się do rozważenia kwestii rozbudowy monitoringu w miejscach zagrożonych w oparciu o analizę zdarzeń przygotowaną przez policję.

– Mieszkańcy wnieśli o zwiększenie ilości służb patrolowych  w dni targowe w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym

– Kolejna propozycja złożona przez mieszkańców dotyczyła zakazu wjazdów do strefy zamieszkania pojazdów ciężarowych i autobusów oraz wyznaczenia miejsc postojowych poprzez ich namalowanie na jezdni.

Tekst nadesłany przez KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze