blacha

Zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych

3 kwietnia. W godzinach nocnych, nieznany sprawca włamał się budynku jednego z przedsiębiorstw mających swoją siedzibę przy ul. Kluczewskiej w Olkuszu. Złodziej dostał się do pomieszczenia wyłamując zamki w drzwiach. Z wnętrza zniknęły pieniądze, a także towar o łącznej wartości przekraczającej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawę prowadzą olkuscy policjanci.

Wolbromski kieszonkowiec

4 kwietnia. Na targowisku w Wolbromiu okradziono dwie mieszkanki powiatu olkuskiego. Kobiety straciły portfele z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi miejscowy komisariat.

Kradzież Fiata

4 kwietnia. Najprawdopodobniej w godzinach nocnych nieznany sprawca skradł białego Fiata CC, zaparkowanego przy ul. Kopalnianej w Olkuszu. Właścicielka z tytułu kradzieży straciła 1000 zł.

Włamanie do Volkswagena

4 kwietnia. Około godz. 16:00 nieznany sprawca włamał się do samochodu zaparkowanego przy cmentarzu w Bolesławiu. Po wybiciu szyby w drzwiach, ukradł pozostawione w pojeździe dwie torebki damskie, w których znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz telefony komórkowe.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu o niepozostawianie w pojazdach, a w szczególności w widocznym miejscu przedmiotów, które mogą sprowokować złodziei do działania.

Leśne niewybuchy

4 kwietnia. Policjanci z Klucz zostali powiadomieni o odnalezionych w lesie na terenie Golczowic siedmiu niewybuchach, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Spalony Fiat

5 kwietnia. Przy ul. 20 – Straconych w Olkuszu odnaleziono spalonego Fiata CC. Samochód został skradziony kilka dni wcześniej w Bukownie. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży i spalenia samochodu.

Nieletni złodzieje

6 kwietnia. Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich wolbromian, którzy z niezamieszkałego domu ukradli przedmioty o łącznej wartości 3000 zł. Zatrzymania dokonano na ul. 1 Maja w Wolbromiu. Nieletni sprawcy włamania dostali się do wnętrza domu przez poddasze sąsiadującego z budynkiem innego niezamieszkałego domu. Skradli sprzęt gospodarstwa domowego. Swój łup przewozili wózkiem, który porzucili w trakcie ucieczki. Nieletnich oddano pod opiekę rodziców. Ponadto podczas przeszukania mieszkania jednego ze sprawców, funkcjonariusze odzyskali szlifierkę skradzioną w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Zatrzymany z narkotykami

6 kwietnia. Około godz. 22:00 na ul. Jana Kantego w Olkuszu policjanci zatrzymali 28 – letniego olkuszanina, który posiadał przy sobie narkotyki. Podczas kontroli, przy mężczyźnie znaleziono pięć woreczków z marihuaną. Zatrzymany wkrótce odpowie za popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Odzyskano skradzionego Fiata

7 kwietnia. Policjanci odzyskali skradzionego Fiata CC. Samochód znajdował się na ul. Kluczewskiej w Olkuszu. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Potrącenie pieszej

7 kwietnia. Około godz. 21:30 na ul. Biema w Olkuszu kierujący Fiatem potrącił przechodzącą przez jezdnię 68 – letnią olkuszankę. Kobieta została przewieziona do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Włamanie do mieszkania

8 kwietnia. Około południa włamano się do mieszkania przy ul. Orzeszkowej w Olkuszu. Sprawca, po wcześniejszym wyłamaniu zamków w drzwiach, dostał się do wnętrza skąd skradł m.in. pieniądze, biżuterię oraz sprzęt komputerowy. Właścicielka szacuje straty. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z olkuskiej komendy.

Ukradł skuter

9 kwietnia. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali 25 – letniego olkuszanina, podejrzanego o kradzież skutera. Zgłoszenie o kradzieży motoroweru z al. 1000 – lecia w Olkuszu trafiło do komendy ok. 21:50. Chwilę później, przybyli na miejsce policjanci, odzyskali skuter oraz zatrzymali 25 – letniego mieszkańca Olkusza. Sprawca ukrył skuter w jednym z mieszkań przy ul. Strzelców Olkuskich. Mężczyzna trafił do aresztu. Motorower zwrócono właścicielowi – mieszkańcowi Zimnodołu. Sprawcy kradzieży grozi pięć lat więzienia.

Oszukany na 20 000 zł

Dwadzieścia tysięcy złotych stracił mieszkaniec Gorenic, który w sierpniu ubiegłego roku wpłacił zaliczkę w celu kupna samochodu. Transakcji kupna pojazdu dokonano za pośrednictwem internetu. Pokrzywdzony do dzisiaj ani nie odzyskał pieniędzy, ani nie otrzymał samochodu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze