blacha

Zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych

3 kwietnia. W godzinach nocnych, nieznany sprawca włamał się budynku jednego z przedsiębiorstw mających swoją siedzibę przy ul. Kluczewskiej w Olkuszu. Złodziej dostał się do pomieszczenia wyłamując zamki w drzwiach. Z wnętrza zniknęły pieniądze, a także towar o łącznej wartości przekraczającej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawę prowadzą olkuscy policjanci.

Wolbromski kieszonkowiec

4 kwietnia. Na targowisku w Wolbromiu okradziono dwie mieszkanki powiatu olkuskiego. Kobiety straciły portfele z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi miejscowy komisariat.

Kradzież Fiata

4 kwietnia. Najprawdopodobniej w godzinach nocnych nieznany sprawca skradł białego Fiata CC, zaparkowanego przy ul. Kopalnianej w Olkuszu. Właścicielka z tytułu kradzieży straciła 1000 zł.

Włamanie do Volkswagena

4 kwietnia. Około godz. 16:00 nieznany sprawca włamał się do samochodu zaparkowanego przy cmentarzu w Bolesławiu. Po wybiciu szyby w drzwiach, ukradł pozostawione w pojeździe dwie torebki damskie, w których znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz telefony komórkowe.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu o niepozostawianie w pojazdach, a w szczególności w widocznym miejscu przedmiotów, które mogą sprowokować złodziei do działania.

Leśne niewybuchy

4 kwietnia. Policjanci z Klucz zostali powiadomieni o odnalezionych w lesie na terenie Golczowic siedmiu niewybuchach, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Spalony Fiat

5 kwietnia. Przy ul. 20 – Straconych w Olkuszu odnaleziono spalonego Fiata CC. Samochód został skradziony kilka dni wcześniej w Bukownie. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży i spalenia samochodu.

Nieletni złodzieje

6 kwietnia. Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich wolbromian, którzy z niezamieszkałego domu ukradli przedmioty o łącznej wartości 3000 zł. Zatrzymania dokonano na ul. 1 Maja w Wolbromiu. Nieletni sprawcy włamania dostali się do wnętrza domu przez poddasze sąsiadującego z budynkiem innego niezamieszkałego domu. Skradli sprzęt gospodarstwa domowego. Swój łup przewozili wózkiem, który porzucili w trakcie ucieczki. Nieletnich oddano pod opiekę rodziców. Ponadto podczas przeszukania mieszkania jednego ze sprawców, funkcjonariusze odzyskali szlifierkę skradzioną w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Zatrzymany z narkotykami

6 kwietnia. Około godz. 22:00 na ul. Jana Kantego w Olkuszu policjanci zatrzymali 28 – letniego olkuszanina, który posiadał przy sobie narkotyki. Podczas kontroli, przy mężczyźnie znaleziono pięć woreczków z marihuaną. Zatrzymany wkrótce odpowie za popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Odzyskano skradzionego Fiata

7 kwietnia. Policjanci odzyskali skradzionego Fiata CC. Samochód znajdował się na ul. Kluczewskiej w Olkuszu. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Potrącenie pieszej

7 kwietnia. Około godz. 21:30 na ul. Biema w Olkuszu kierujący Fiatem potrącił przechodzącą przez jezdnię 68 – letnią olkuszankę. Kobieta została przewieziona do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Włamanie do mieszkania

8 kwietnia. Około południa włamano się do mieszkania przy ul. Orzeszkowej w Olkuszu. Sprawca, po wcześniejszym wyłamaniu zamków w drzwiach, dostał się do wnętrza skąd skradł m.in. pieniądze, biżuterię oraz sprzęt komputerowy. Właścicielka szacuje straty. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z olkuskiej komendy.

Ukradł skuter

9 kwietnia. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali 25 – letniego olkuszanina, podejrzanego o kradzież skutera. Zgłoszenie o kradzieży motoroweru z al. 1000 – lecia w Olkuszu trafiło do komendy ok. 21:50. Chwilę później, przybyli na miejsce policjanci, odzyskali skuter oraz zatrzymali 25 – letniego mieszkańca Olkusza. Sprawca ukrył skuter w jednym z mieszkań przy ul. Strzelców Olkuskich. Mężczyzna trafił do aresztu. Motorower zwrócono właścicielowi – mieszkańcowi Zimnodołu. Sprawcy kradzieży grozi pięć lat więzienia.

Oszukany na 20 000 zł

Dwadzieścia tysięcy złotych stracił mieszkaniec Gorenic, który w sierpniu ubiegłego roku wpłacił zaliczkę w celu kupna samochodu. Transakcji kupna pojazdu dokonano za pośrednictwem internetu. Pokrzywdzony do dzisiaj ani nie odzyskał pieniędzy, ani nie otrzymał samochodu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o