paragraf-blacha

Przez okno po telefon
4 listopada. Do włamania doszło w wiosce Zarzecze. Nieustaleni osobnicy dostali się do prywatnego domu po wypchnięciu okna. Ukradli gotówkę i telefon komórkowy. Poszkodowany, 32-letni właściciel domu, oblicza straty.   
Kradzież na kopalni
5 listopada. 45 metrów kabla sterowniczego, sygnalizacyjnego ukradli nieznani osobnicy z terenu kopalni przy ulicy osadowej w Bolesławiu. Złodzieje działali pod osłoną nocy. Poszkodowana firma, ZGH „Bolesław” w Bukownie, szacuje straty.

Potrącony autem na holu
6 listopada. Do nietypowego wypadku drogowego doszło na ulicy Górnej w  Ujkowie Nowym. Został tam potrącony pieszy, a wjechał w niego maluch holowany przez… drugiego malucha. Kierowcy obu pojazdów uciekli z miejsca wypadku, pozostawiając auta. Nie udzielili także pomocy poszkodowanemu. 79-letni mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami głowy.
Trzech na jednego
9 listopada. Do rozboju doszło na ulicy Krasińskiego w Olkuszu. Trzech nieustalonych osobników napadło na mieszkańca Bukowna. Napastnicy pobili go i ukradli telefon komórkowy o wartości 1,5 tys. złotych.
Okradli parafię
9 listopada. Ponad 12 metrów bieżących miedzianej rynny ukradli złodzieje z budynku kaplicy w Bydlinie. Miejscowa parafia wyceniła straty na 800 złotych.
Potrącona przez forda
10 listopada. Kobieta została ranna w wypadku, do jakiego doszło na drodze w Wolbromiu. Kierujący fordem mieszkaniec miasta potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Poszkodowana, mieszkanka Kalisia, ze złamaniem nogi trafiła do szpitala w Olkuszu.
Spowodował wypadek i uciekł
10 listopada. Ze złamaniem nogi trafił do szpitala mieszkaniec Milonek. Mężczyzna został potrącony przez auto na drodze w tej wiosce. Policja ustala samochód i kierowcę, ponieważ sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannego bez pomocy.
Do kiosku po papierosy
10 listopada. Wyroby tytoniowe i kosmetyki padły łupem sprawców, którzy włamali się do kiosku przy ulicy Sosnowej w Olkuszu. Złodzieje dostali się do środka wyłamując drzwi wejściowe. Właściciel wycenił straty na 3,5 tys. złotych.
Wpadł włamywacz
11 listopada. Policjanci zatrzymali sprawcę włamania. 18-letni mieszkaniec Klucz włamał się do sklepu kosmetycznego przy ulicy Zawierciańskiej. Ukradł artykuły kosmetyczne o wartości 400 złotych. Mundurowym udało się odzyskać część towarów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kk
kk
13 lat temu

wykrywalność na poziomie 30 % z czego połowy zdarzeń nikt nie zgłasza czyli realnie 15%…….kiedyś była taka akcja gdzie policjanci zza biurek byli wysyłani na dodatkowe patrole…wtedy wykrywalność byłaby na poziomie 50%….siedzą za biurkiem niebieskie i nic nie robią pożytecznego !!! pasożyty !!!!!! sory za szczerość ale troche prawdy w tym jest…30% minus niezgłoszone (niewykryte) to kiepski wynik…