kronika policyjna

Policjanci olkuskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad rodziną

6 marca 2014 roku dyżurny komendy policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o awanturującym się w domu, nietrzeźwym mężczyźnie. Natychmiast wysłał tam patrol policji. Policjanci ustalili, iż agresorem jest  25- letni mieszkaniec Olkusza, który pobił swoją żonę oraz groził jej pozbawieniem życia. Funkcjonariusze sporządzili niebieską kartę a sprawca przemocy w rodzinie został umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Prokurator zastosował wobec sprawcy przemocy środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, natychmiastowego nakazu opuszczenia mieszkania na okres 3 miesięcy oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

 

Wypadek drogowy w Trzyciążu

9 marca 2014 roku około godziny 1.30 w Trzyciążu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierująca citroenem potrąciła 72-letniego trzyciążanina. Mężczyznę z ogólnymi potłuczeniami zabrano do szpitala w Olkuszu. Kierująca – 25-letnia mieszkanka miejscowości Grywałt była trzeźwa. Policja ustala okoliczności tego wypadku.

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany podczas policyjnego pościgu

10 marca 2014 roku około godziny 6.30 w ramach akcji „Stop – Probierz” na drodze wojewódzkiej 789 policjanci olkuskiej drogówki usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego audi. Po sygnale do zatrzymania dawanym przez funkcjonariuszkę, kierujący początkowo zwolnił a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął oddalać się nową obwodnicą w kierunku Olewina. Mundurowi rozpoczęli pościg powiadamiając jednocześnie o sytuacji dyżurnego jednostki. Uciekinier został zatrzymany w Olewinie. Piratem drogowym okazał się 34-letni mieszkaniec Strzegowej. Badanie wykazało w jego organizmie 0, 9 promila alkoholu. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący odpowie również za wykroczenie z art. 92 §2  kodeksu wykroczeń (niestosowanie się sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego).

Wypadek drogowy w Olkuszu

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej 94 w Olkuszu, do którego doszło rano 10 marca. Kierująca passatem na skutek uderzenia w tył jej pojazdu przez samochód marki seat, którym kierował mieszkaniec Podlipia potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych olkuszanina. Kierujący seatem uderzył z kolei w tył stojącego na drugim pasie fiata bravo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pieszy i kierująca – mieszkanka Krakowa zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. Policjanci zabezpieczyli passata i ibizę do dalszych badań. Trwają ustalenia okoliczności tego wypadku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
arek
arek
8 lat temu

Powinni go wsadzić na 3 miechy do aresztu śledczego tam damski bokser dostał by taki wpier……że już by ręki nie podniósł na kobiete.

nie tusek
nie tusek
8 lat temu

Jak nie alkohol to pewnie narkotyki albo jazda z dyskopteką w środku. Dlaczego przepisy nie zabraniają ogłuszającego i ogłupiającego słuchania muzyki w samochodach?