Do dwóch potrąceń na drogach powiatu olkuskiego doszło w minioną sobotę. Jeden z mieszkańców poniósł śmierć na miejscu. Jest to trzecia ofiara śmiertelna wypadów na naszych drogach.

 

Jadący drogą wojewódzką nr 794 mieszkaniec Strzegowej potrącił 40-letniego pieszego, który szedł poboczem drogi. Uderzenie było na tyle silne, że pieszy zmarł na miejscu. Kierowca Forda Transita był trzeźwy. – W sprawie wypadku będzie prowadzone śledztwo zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia – poinformowała nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

To nie jedyny wypadek z udziałem pieszego w miniony weekend. Również w sobotę na ulicy Jana Kantego w Olkuszu doszło do potrącenia 12-letniego chłopca, mieszkańca Krakowa. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec wybiegł na jezdnię za piłką, wpadając wprost na nadjeżdżającego Fiata Stilo, kierowanego przez młodą mieszkankę Bukowna. Kobieta próbowała odbić autem w lewo, żeby ominąć dziecko, ale niestety nie udało się. Chłopiec z ogólnymi obrażeniami ciała i głowy został przewieziony do szpitala w krakowskim Prokocimiu. Policjanci są w trakcie ustalania wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze