paragraf kajdanki

W ostatni piątek, 5 stycznia na olkuskim targowisku przy ul. Świętokrzyskiej policjanci ujawnili nielegalny towar.

Mowa o 143 paczkach papierosów oraz 8 litrach wyrobów alkoholowych bez akcyzy. – Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że na jednym ze stoisk z artykułami spożywczymi sprzedawany jest nielegalny tytoń oraz alkohol. Informacja okazała się prawdziwa – mówi sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda.

Przybyli na miejsce zgłoszenia policjanci zauważyli, że na jednym ze stoisk mężczyzna kupuje pełną butelkę plastikową bez żadnej etykiety. Mundurowi zaraz potem podjęli interwencję. – Sprzedawcą okazał się 66-letni mieszkaniec Olkusza, który handlował nielegalnym towarem. W toku przeszukania stoiska funkcjonariusze znaleźli 143 paczki papierosów (2860 sztuk papierosów) i 8 litrów alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy. Trwają ustalenia wartości uszczuplenia Skarbu Państwa. Policjanci obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności i prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadkiem nielegalnego towaru – dodaje policjantka Guzik-Gajda.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tom2
tom2
5 lat temu

[quote name=”pavv”]Gwoli ścisłości to w wielu krajach UE można nabyć legalnie produkowany alkohol przez miejscowych sadowników w butelkach bez akcyzy. Ponadto na jakiej podstawie Milicjanci stwierdzili, że to alkohol? Badania były zrobione czy tylko powąchali zawartość flaszki?[/quote]
Może by tak u nas.
Lokalnie produkowane wina, nalewki, może i tytoń chociaż na własne potrzeby.
Zarejestrowana działalność i mogę sprzedać jako produkt regionalny..
Trzeba tylko chcieć taki przepis uchwalić.

querty
querty
5 lat temu

Tu nie chodzi o troskę wobec konsumentów, że się napiją jakiegoś metylu i zejdą, albo wypalą tytoń z za dużą zawartością substancji smolistych i zachorują na raka. A niech chorują aby tylko podatek odprowadzali, ale broń Boże chorób gdy pustoszą kasę NFZ tu. To że tam ktoś pije z plastikowej butelki jest mniej istotne niż to, że na tej butelce nie ma stosownej naklejki na zakrętce, która gwarantuje wpływ kasy wraz z wpływem trunku w gardła.

...
...
5 lat temu

jesli papierosow bylo 2860 to do spójności, alkoholu bylo 8000 ml. zawsze takie ogrom~liczby robią wieksze wrazenie propagandowe.

pavv
pavv
5 lat temu

Gwoli ścisłości to w wielu krajach UE można nabyć legalnie produkowany alkohol przez miejscowych sadowników w butelkach bez akcyzy. Ponadto na jakiej podstawie Milicjanci stwierdzili, że to alkohol? Badania były zrobione czy tylko powąchali zawartość flaszki?