Ukradł silnik ze stodoły
3 października. Wczesnym popołudniem w Łobzowie (gmina Wolbrom) mężczyzna wyrwał deskę w ścianie stodoły, po czym dostał się do jej wnętrza, a następnie ukradł silnik elektryczny na szkodę wolbromianina.

Ukradł jej portfel na targu
5 października. W Wolbromiu na ulicy Targowej 56-letnia mieszkanka Zawiercia została pozbawiona portfela wraz z dowodem osobistym oraz kartami bankowymi. Sprawca, działając na targowisku, wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety. Pół godziny później 31-letniej mieszkance Wolbromia również skradziono portfel z dokumentami oraz kartą bankową. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Wolbromiu.  

Okradli poloneza
5 października. Około godziny 17:00 na olkuskim Krakowskim Przedmieściu doszło do włamania do poloneza, będącego własnością mieszkańca Olkusza. Z jego wnętrza skradziono przedmioty o wartości 800 zł.

Robili przelewy z jego konta
5 października. Mieszkaniec Olkusza zawiadomił olkuską komendę, że pomiędzy sierpniem a październikiem 2011 r., z jego konta bankowego ktoś dokonał przelewów na kwotę około 4 500 zł.

Samuraj zniknął z garażu
5 października. Około godziny 20:00 z garażu przy nowo budowanym budynku mieszkalnym w Bukownie skradziono niebieskie suzuki samuraj. Właściciel poniósł stratę w wysokości 5 000 zł.

Zwinęli kostkę z remontowanej drogi
6 października. Tuż przed godziną 1:00 w nocy w Olkuszu na ulicy Rabsztyńskiej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 35-letniego olkuszanina oraz 39-letniego mieszkańca Witeradowa, którzy skradli kostkę brukową z remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej. Trwa szacowanie wartości skradzionego mienia. W chwili zatrzymania okazało się również, że mieszkaniec Olkusza kierował samochodem w stanie nietrzeźwości – miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwaj sprawcy trafili do aresztu olkuskiej komendy.

Kradzież w szkolnej szatni
6 października. Policjanci olkuskiej komendy zatrzymali 20-letniego olkuszanina, który w szatni ZSZ na ul. Nullo w Olkuszu ukradł portfel z pieniędzmi. Mężczyznę osadzono w areszcie.

Znaleźli u niej narkotyki
6 października. W godzinach porannych funkcjonariusze olkuskiej komendy zatrzymali 27-letnią olkuszankę, w mieszkaniu której, na ulicy króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, odnaleźli prawdopodobnie amfetaminę w ilości około 6 g. Kobieta trafiła do aresztu. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Maluchem w drzewo
8 października. W Bukownie na ulicy Wiejskiej tamtejsi policjanci przy wsparciu olkuskich kolegów zatrzymali mieszkańca Bukowna, który kierując fiatem 126p stracił nad nim panowanie, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie uciekł. W chwili zatrzymania w organizmie bukowianina krążyło około 1,9 promila alkoholu. Zarówno on jak i pasażer samochodu, z ogólnymi obrażeniami ciała, zostali przewiezieni do olkuskiego szpitala. Kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Po opatrzeniu ran trafił do aresztu.

Dachował i uderzył w słup
9 października. Tuż przed północą w Jeżówce mieszkaniec Łobzowa, kierujący mitsubishi, z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni  na pobocze, dachował, po czym uderzył w słup energetyczny. Został przewieziony do Nowego Szpitala w Olkuszu. Trwa ustalanie stanu trzeźwości oraz przyczyn zdarzenia.

Znaleźli u niego marihuanę
10 października. W późnych godzinach wieczornych w Olkuszu na ulicy Kopalnianej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 21-letniego olkuszanina, podejrzanego o posiadanie oraz udzielanie marihuany. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleziono woreczki ze śladowymi ilościami narkotyku.

Kraksa na Pazurku
11 października. W miejscowości Pazurek, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jaroszowca, kierujący volkswagenem mieszkaniec Zamłynia, na śliskiej jezdni najechał na tył toyoty, której kierowca zatrzymał się za ciężarowym renault. Toyota, po uderzeniu w tył przez volkswagena, odbiła się od niego i uderzyła swoim przodem w ciężarówkę. Do olkuskiego szpitala, z ogólnymi obrażeniami ciała, przewieziony został kierowca toyoty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.  

Złapany na podwójnym gazie
11 października. W Kluczach na ulicy Rabsztyńskiej policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 60-letniego mieszkańca Bogucina, który kierował rowerem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia tego typu pojazdów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments