Włamanie do volkswagena

Prawdopodobnie 27 lutego br. włamano się do volkswagena zaparkowanego na ul. Orzeszkowej w Olkuszu. Złodziej po wejściu do samochodu ukradł półkę z głośnikami. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionego mienia na około 100 złotych.

Mercedes zderzył się z cysterną

6 marca br. około godziny 8:00 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu, kierujący dostawczym mercedesem najechał na tył cysterny. Mercedes po uderzeniu w cysternę wpadł do rowu. Do szpitala trafił kierujący mercedesem oraz jego pasażerka, którą z kabiny, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, uwolnić musiała straż pożarna. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

 

Włamanie do mercedesa

7 marca br. włamano się do mercedesa zaparkowanego na ul. Konopnickiej w Olkuszu. Z jego wnętrza skradziono antenę CB oraz dokumenty. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Rozkradali torowisko

Policjanci z Bukowna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież i usiłowanie kradzieży metalowych elementów kolejowych torowiska w Bukownie. Grozi im kara 5 lat więzienia.

Mężczyzn zatrzymano 7 marca około godziny 12:00 w rejonie ul. Puza w Bukownie w chwili, kiedy demontowali metalowe elementy torowiska. Wcześniej 29- letni bolesławianin wraz z 31 – letnim mężczyzną nie posiadającym stałego miejsca zamieszkania schowali w lesie skradzione już części, które zamierzali sprzedać w punktach skupu złomu. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Obaj zatrzymani trafili do aresztu olkuskiej komendy. Przedstawiono im zarzut kradzieży oraz usiłowania kradzieży, za który grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.      

Wypadek z udziałem nietrzeźwego rowerzysty

9 marca br. około godziny 20:40 w Bukownie, cofająca kia kierowana przez bukowiankę potrąciła rowerzystę. Do zdarzenia doszło, kiedy samochód wyjeżdżał z posesji na jezdnię. 68 – letni rowerzysta doznał urazu nogi. Jak się okazało był on nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się około 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Włamanie „na pasówkę”

8 marca br. włamano się do jednego z lokali mieszczących się w kamienicy przy ul. Floriańskiej w Olkuszu. Złodziej najprawdopodobniej otworzył zamek dorobionym kluczem lub wytrychem. Z wnętrza skradziono laptop o wartości około 2.400 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Nie stosowali się do wyroku sądu

Wolbromscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochody wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Pierwszego z kierujących zatrzymano 8 marca br. około godziny 7:40 na ul. 1 Maja w Wolbromiu. Mieszkaniec Chełmu kierował peugeotem. Drugi z kierujących – mieszkaniec Zabagnia został zatrzymany 10 marca około godziny 22:00 na ul. Krakowskiej w Wolbromiu, kiedy kierował oplem. Obu mężczyznom grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Zderzenie trzech pojazdów w Trzyciążu

10 marca około godziny 5:15 na drodze wojewódzkiej nr 974 w Trzyciążu zderzyły się trzy samochody. 31 – letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, stracił prawdopodobnie panowanie nad oplem, w wyniku czego pojazd ten zjechał  na środek jezdni. W opla uderzył jadący z przeciwka dostawczy mercedes, z którym chwilę później zderzyła się honda kierowana przez mieszkańca Wolbromia. Do szpitala w Krakowie przewieziono kierowcę oraz pasażerkę hondy. Policjanci ustalają przyczyny oraz dokładny przebieg wypadku.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze