waszeinterwencje

Na terenie Olkusza prowadzone są prace dotyczące wymiany i budowy kanalizacji. Zdarzają się też sytuacje, gdy pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu usuwają awarie. Tego typu roboty wiążą się z utrudnieniami dla kierowców i mieszkańców. Do naszej redakcji napisał jeden z olkuskich kierowców, zwracając uwagę na brak odpowiedniego oznakowania objazdów.

– W piątek, 1. marca, około godziny 15.30 chciałem dojechać na ul. Jasną w Olkuszu. Na skrzyżowaniu ul. Rabsztyńskiej z ul. Jasną pracownicy PWiK – u poinformowali mnie, że tędy nie przejadę i muszę jechać na ul. Miłą. Niestety, po drodze nie było żadnych znaków mówiących o tym, że ul. Jasna jest zamknięta, nie było też wyznaczonych objazdów. Prace kanalizacyjne były prowadzone w obrębie skrzyżowania z drogą wojewódzką, na której oznakowanie też pozostawiało wiele do życzenia. Roboty prowadzono w taki sposób, że zagrażało to nie tylko użytkownikom drogi, ale także samym pracownikom. Jedyny znak mówiący o tym, że ul. Jasna jest zamknięta, udało mi się odnaleźć od drugiej strony, w rejonie posesji nr 60. Co byłoby w sytuacji, jeżeli służby ratunkowe chciałyby dojechać na tę ulicę i od czasu ich przyjazdu byłoby uzależnione np. czyjeś życie? Z tego, co się orientuję, przy ul. Jasnej jest zlokalizowanych kilka firm, zatem co w sytuacji jeżeli ktoś spoza Olkusza chciał dojechać w tym dniu do tych firm? Jak później się dowiedziałem, roboty w tym dniu prowadzone były od wczesnych godzin rannych – poskarżył się olkuszanin.

kanalizacja jasna1Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.  – Wszelkie prace prowadzone w pasie drogowym wymagają projektu zmiany organizacji ruchu. Projekt taki opiniowany jest przez Policję i Właściciela drogi oraz zatwierdzany przez zarządcę drogi. Niewątpliwie często występują sytuacje awaryjne, w których działanie musi być natychmiastowe i jest ono wyłączone z konieczności przechodzenia procedur takich, jak ma to miejsce przy planowanych pracach. Bez względu na charakter pracy zarządca drogi informowany jest bezzwłocznie o pracach w pasie drogowym. Brygady usuwające awarie zaopatrzone są w zestawy niezbędnych znaków drogowych, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom ruchu oraz pracującym. Pomimo precyzyjnie określonych procedur może dojść do sytuacji, w których zdaniem Państwa oznakowanie nie jest dostateczne. Staramy się bezzwłocznie reagować na takie sygnały i jeśli to jest możliwe zmniejszać do minimum niedogodności spowodowane pracami w terenie – odpowiada wiceprezes zarządu PWiK – u Marek Kajda.

Zarząd „Wodociągów” zachęca do zgłaszania uwag bezpośrednio do PWiK – u. – Nadmieniamy, iż Przedsiębiorstwo prowadzi inwestycję porządkowania gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I.  Roboty obecnie trwają w wielu miejscach. Dlatego też funkcjonuje darmowa infolinia 800 431 415, dzięki której uzyskają Państwo wszelkie informacje na temat inwestycji, jak również mogą zgłaszać wszelkie uwagi i sugestie, za które dziękujemy – dodaje Marek Kajda.

Jak przebieg kanalizacyjnych prac oceniają nasi Czytelnicy? Zapraszamy do dyskusji!

zdjęcia z 1. marca nadesłane przez czytelnika

kanalizacja jasna3

kanalizacja jasna2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments