kronika policyjna

Olkusz. Skradziono rower
Dochodzenie w sprawie kradzieży rowerów prowadzą policjanci z komendy. Rower marki Kross Level B3 koloru czarno-siwego został skradziony z pomieszczenia gospodarczego (tzw. wózkarni) w bloku przy ulicy Orzeszkowej w Olkuszu w dniu 10 września 2017 roku.Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Olkusz. Włamanie do domu jednorodzinnego
Policjanci z Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy pracują nad ustaleniem sprawcy włamania do domu jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło w okresie od 5 września 2017 roku do 10 września 2017 roku na ulicy Niepodległości w Olkuszu. Złodziej włamał się do niezamieszkałego domu i ukradł urządzenia elektryczne.

Tarnawa. Kradzież pieniędzy i dokumentów
W ubiegły piątek tj. 8 września 2017 roku w Tarnawie, nieustalony na chwilę obecną sprawca, podczas nieobecności domowników, wszedł do otwartego domu jednorodzinnego i ukradł portfel z pieniędzmi oraz dokumenty m.in. dowód osobisty, prawo jazdy, dowody rejestracyjne od samochodów osobowych i ciągników rolniczych. Nad sprawą kradzieży pracują funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

Olkusz. Wypadek drogowy z udziałem motocyklisty
9 września 2017 roku na drodze wojewódzkiej nr 783 w Olkuszu motocyklista zderzył się samochodem osobowym. Do szpitala z obrażeniami ciała, zostali przewiezieni kierowca i pasażerka motocykla. Do wypadku drogowego doszło przed godziną 17 na ulicy Zagaje w Olkuszu. Jak wstępnie ustalono kierujący motocyklem najechał na opla vectrę, który wykonywał manewr skrętu. Do szpitala z obrażeniami ciała zostali przewiezieni kierowca motocykla i jego pasażerka. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny, zrobił szkic i sporządził zdjęcia.Policjanci z komendy będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Olkusz. Kradzież z włamaniem
11 września 2017 roku w Olkuszu na terenie jednej z placów budowy, nieustalony sprawca prawdopodobnie na tzw. „pasówkę” włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradł elektronarzędzia i inne narzędzia budowlane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z olkuskiej komendy.

Policjanci z Olkusza uratowali życie 56-letniemu rowerzyście
Sierż. Karolina Gębala i sierż. Roman Starzec służbę w Policji rozpoczęli w 2014 roku. Obecnie pracują w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego olkuskiej komendy. Pomimo, iż są młodymi policjantami mają już na swoim koncie wiele zasług. Tym razem ich szybka reakcja i profesjonalnie przeprowadzona reanimacja uratowały ludzkie życie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego służbę rozpoczęli o 5 rano na terenie miasta. Po godzinie 6 otrzymali od Dyżurnego Policji informację, że na ulicy Mazaniec w Olkuszu leży nieprzytomny rowerzysta. O tej sytuacji powiadomił kierowca samochodu, który przejeżdżał tamtędy i zauważył leżącego rowerzystę. Mężczyzna zadzwonił na nr 112 i poinformował o zdarzeniu. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, mężczyzna leżał na poboczu drogi, a obok niego stał zgłaszający. 56-latek nie reagował na żadne bodźce i był nieprzytomny. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Odsunęli rower, zdjęli poszkodowanemu plecak i ułożyli go na plecach. Sprawdzili czynności życiowe mężczyzny i ocenili jego stan zdrowia. 56-latek nie dawał żadnych oznak życia. W jego organizmie doszło do zatrzymania podstawowych funkcji życiowych: krążenia i oddychania. Sierż. Roman Starzec niezwłocznie przystąpił do reanimacji . Sierż. Karolina Gębala w tym czasie sprawdzała funkcje życiowe nieprzytomnego mężczyzny. Intensywna reanimacja funkcjonariuszy trwała do przyjazdu karetki pogotowia, której to załoga kontynuowała dalsze czynności ratownicze. Obecny na miejscu lekarz oświadczył, że gdyby nie natychmiastowa pomoc policjantów, z pewnością nie udało by się uratować tego człowieka.
Kiedy personel medyczny udzielał pomocy, policjanci ustalali okoliczności tego zdarzenia.

Olkusz. Wypadek drogowy z pieszą
Policjanci z Olkusza ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 13 września 2017 roku na ulicy K.K. Wielkiego w Olkuszu. W wypadku została ranna 75-letnia piesza. Kobieta trafiła do szpitala. Jak wstępnie ustalili policjanci kobieta została potrącona przez kierowcę renault clio na przejściu dla pieszych. 75-latka doznała urazu kręgosłupa i została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Olkuszu. Kierowca renault – 40-letni mieszkaniec gm. Klucze był trzeźwy.Obecny na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał oględziny miejsca.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze