Ukradli kabel

30 października w Zedermanie skradziono około 50m kabla telekomunikacyjnego. Przedsiębiorstwo, na szkodę którego dokonano kradzieży, szacuje straty. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Kradzież w Gorenicach

30 października, około godziny 20:00, z nowobudowanego domu w Gorenicach, skradziono elementy instalacji elektrycznej. Sprawą zajęli się olkuscy policjanci.

 

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

30 października około godziny 19:30, na ul. Borowskiej w Bukownie, miejscowi policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym podróżował mieszkaniec Osieka oraz olkuszanin. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w samochodzie łącznie 2 gramy narkotyków – prawdopodobnie marihuany i amfetaminy. Ponadto okazało się, że 31 – letni olkuszanin jest poszukiwany przez dwie prokuratury. Obaj mężczyźni trafili do aresztu olkuskiej komendy. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia.

Kradzież butów

31 października około godziny 11:00, w jednym z olkuskich sklepów zjawiły się dwie kobiety oraz mężczyzna z rzekomym zamiarem kupna obuwia. Jedna z kobiet faktycznie kupiła jedną parę butów, ale po chwili rozmyśliła się i zaczęła kłócić się ze sprzedawczynią domagając się zwrotu pieniędzy. Prawdopodobnie w czasie, kiedy ekspedientka zajęta była reklamacją, pozostałe dwie osoby dokonały kradzieży czterech par butów, które przymierzały chwilę wcześniej. Ekspedienta oszacowała ich wartość na 310 złotych. Sprawcom kradzieży grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież paliwa

Pomiędzy 31. października a 5. listopada z zaparkowanego na prywatnej posesji przy al. 1000 – lecia w Olkuszu ciągnika siodłowego, skradziono około 400 litrów paliwa. Sprawca dodatkowo uszkodził korek wlewu paliwa w zaparkowanym obok innym ciągniku siodłowym. Właściciel pojazdów szacuje swoje straty. Sprawą zajęli się olkuscy „kryminalni”. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież telefonu

2 listopada na targowisku przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu skradziono telefon komórkowy należący do olkuszanina. Mężczyzna oszacował jego wartość na 420 złotych. Sprawą zajęli się olkuscy funkcjonariusze.
    
Zatrzymany z narkotykami oraz kradzionym telefonem

2 listopada około godziny 9:00, w jednym z mieszkań przy ul. XXX – Lecia w Kluczach, policjanci znaleźli narkotyki oraz telefon komórkowy, skradziony w 2009 roku. 21 – letni mężczyzna, w mieszkaniu którego odnaleziono łącznie około 2 gramów narkotyków (prawdopodobnie marihuany i amfetaminy), trafił do aresztu olkuskiej komendy. Wkrótce odpowie za posiadanie narkotyków oraz paserstwo.  

Skradziono audi  

Nocą 4. listopada z parkingu na os. Słowiki skradziono audi należące do olkuszanina. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego samochodu na około 17.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze olkuskiej komendy.

Wypadek w Braciejówce

5 listopada około godziny 20:15 w Braciejówce, 22 – letni sosnowiczanin kierujący lancią, na łuku jezdni stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego pojazd uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca, z obrażeniami głowy, został przewieziony do olkuskiego szpitala. Tam, celem sprawdzenia stanu trzeźwości, pobrano mu krew. Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczynę wypadku.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze