kronika policyjna

Bukowno. Włamanie do budynku gospodarczego
Policjanci z Bukowna zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego, z którego skradziono m. in. sprzęt AGD i sprzęt gospodarczy. Właściciel wstępnie straty wycenił na kilkanaście tysięcy złotych.

 

Olkusz. Kradzież portfela
Mieszkaniec gminy Olkusz stracił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Do kradzieży doszło 12 czerwca 2018 roku w jednym z olkuskich sklepów. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy.

Olkusz. Uwaga na oszustów podających się za „prokuratora”
Prowadzone przez olkuską Policję i środki masowego przekazu działania profilaktyczne przynoszą efekty. Coraz więcej osób jest świadomych jakie zagrożenia stanowią oszuści wyłudzający pieniądze. Dzięki temu przestępcom często nie udaje się osiągnąć zamierzonego celu.
12 czerwca w Wolbromiu próbowano oszukać 82-letnią kobietę. Na jej telefon zadzwoniła oszustka podająca się za prokuratorkę. Na wstępie wymyśliła historyjkę, że jej wnuczka jest sprawczynią wypadku drogowego i potrąciła pieszą. Oszustka wyjaśniła, że można uniknąć aresztowania wnuczki, ale potrzebne będą pieniądze – 40 000 złotych. Fałszywa „prokuratorka” w taki sposób prowadziła rozmowę, że kobieta skłonna była oddać pieniądze. Na szczęście do przekazania gotówki nie dopuścił mąż kobiety, który szybko zorientował się, że to oszustwo. Mężczyzna natychmiast skontaktował się z rodziną i o zdarzeniu poinformował policjantów z Wolbromia.
Proceder ten nasila się od lat. Tym razem, dzięki spostrzegawczości starszego pana nie doszło do przekazania pieniędzy.

Pamiętajmy, że pomysłowi przestępcy doskonalą swoje metody i ciągle zmieniają sposób działania. Policja przypomina o zachowaniu rozwagi! Co zrobić w takiej sytuacji?
1. poinformować policję,
2. poprosić o osobisty kontakt podające się za naszych krewnych,
3. nie działać w pośpiechu,
4. potwierdzić informację u innych członków rodziny.

Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod nr alarmowy 997 lub 112. W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, zachowania, pojazdów jakimi oszuści poruszają się.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
4 lat temu

miałem raczej na myśli miejską infrastrukturę dla ludzi poruszających się rowerami, a nie to coś prowadzące znikąd donikąd . A nawet na tym żałosnym kawałku notorycznie parkują ciężarówki 🙂

pavv
pavv
4 lat temu

[quote name=”theon”]zaczną to robić równolegle z mandatowaniem pieszych za chodzenie po ścieżkach rowerowych – gdy tylko takie się w Olkuszu pojawią :)[/quote]
Jest ścieżka rowerowa na ul. Wspólnej którą nikt nie jeździ bo po co się męczyć skoro obok jest asfalt którym w weekendy nikt nie jeździ.

P X T
P X T
4 lat temu

Dopóki w prokuraturze będą pracować osobnicy, którzy tę prokuraturę skalali właśnie oszustwami wynikającymi głównie z zaniedbań i lenistwa, chodzenia drogą na skróty i to w sposób arogancki z poczuciem ogromniastej władzuchny, dopóki hodować się będzie utarte PRL-owskie przekonanie, że spór z prokuraturą jest nie do wygrania, dopóki się będzie wsadzać ludzi takich jak Tomasz Komenda, bo tak łatwo i wygodnie o „pseudosukcesy”, zawsze znajdą się osobnicy żerujący na resztkach jeszcze żyjącej starszej społeczności zastraszonej przez prokuraturę, która do tej pory sra w pory na widok listonosza doręczającego pocztę poleconą z prokuratury. Będą żerować właśnie na tym pseudoautorytecie tych instytucji jak policja i prokuratura. Jakoś na strażaka pożarnego, czy ratownika medycznego trudno wymyślić sposób na wyłudzenie kasy od naiwnych czy zastraszonych seniorów. Mam nadzieję że stalinowska mentalność „dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie” rychło już umrze śmiercią naturalną wraz z ostatnim prokuratorem tej mentalności.

Olaf
Olaf
4 lat temu

Oj tam, oj tam…

theon
theon
4 lat temu

zaczną to robić równolegle z mandatowaniem pieszych za chodzenie po ścieżkach rowerowych – gdy tylko takie się w Olkuszu pojawią 🙂

pavv
pavv
4 lat temu

Z ciekawości zapytam ile nasi dzielni milicjanci wlepili mandatów rowerzystom za jazdę po chodniku czy też przejazd przez przejście dla pieszych?