Włamanie w Sienicznie

Prawdopodobnie 27. kwietna br. włamano się do niezamieszkałego domu w Sienicznie. Sprawca wbił szybę w oknie, wszedł do środka i  ukradł m. in. wiertarkę. Właściciel domu oszacował straty na około 2.000 złotych.

Oszustwo w wolbromskim kantorze

30. kwietnia br. około godz. 14.00 pracownica kantoru wymiany walut w Wolbromiu zawiadomiła Policję, iż dwaj znani jej mężczyźni, mieszkańcy Wolbromia oszukali ją sprzedając tzw. zlewki” z  przetopionego złota, które zawierały  w środku stalowe wkładki. Jeden z nich oszukał kobietę na kwotę 1612 zł sprzedając jej 3 sztuki takich zlewek. Drugi z kolei na kwotę 538 zł sprzedając 1 „złoty zlewek” Wolbromscy policjanci zatrzymali obu sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Włamanie do zbiornika paliwa

30 kwietnia br. włamano się do zbiornika paliwa ciężarowego renaulta, zaparkowanego na prywatnej posesji przy ul. Al. 1000-lecia w Olkuszu. Włamywacz ukradł około 300l oleju napędowego o wartości około 2000 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież blachy z dachu kapliczki

7 maja br. w Olewinie (gmina Olkusz) nieustalony na chwilę obecną sprawca ukradł blachę miedzianą z dachu kapliczki. Parafia, na szkodę której dokonano kradzieży szacuje straty.

Pożar w szkole

8 maja br. około godziny 23:00 dyżurny olkuskiej komendy Policji został powiadomiony o pożarze mającym miejsce na terenie Zespołu Szkół przy ul. Kochanowskiego w Olkuszu. Częściowemu spaleniu uległo pomieszczenie szatni. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożaru mogło być podpalenie elementów drewnianych budynku. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Kradzieże portfeli na targowiskach

8 maja br. około godziny 16:30 na wolbromskim targowisku okradziono mieszkankę Zawiercia. Kobiecie skradziono portfel wraz z dokumentami, kartami bankowymi oraz pieniędzmi. Postępowanie w tej spawie prowadzą wolbromscy policjanci.

Do podobnego zdarzenia doszło 10 maja br. na targowisku przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu. Mieszkaniec Zedermana stracił portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz dokumenty. Sprawcom kradzieży grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Włamanie w Imbramowicach

8 maja włamano się do domu jednorodzinnego w Imbramowicach. Włamywacz wyłamał zamek w drzwiach, splądrował pomieszczenia, a następnie ukradł m. in. zegar ścienny. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na około 2.500 złotych. Sprawą zajęli się wolbromscy policjanci.

Usiłowali wyłudzić pożyczkę

Nawet 8 lat więzienia może grozić osobom, które w jednej z placówek finansowych usiłowały wyłudzić pożyczkę w wysokości 25.000 złotych. Olkuscy policjanci zatrzymali jedną z osób, kiedy podpisywała umowę kredytową.

8. maja br. policjanci Referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą olkuskiej komendy zatrzymali 50 – letnią mieszkankę powiatu włoszczowskiego oraz jej 37 – letniego wspólnika. Osoby te na podstawie nieprawdziwego zaświadczenie potwierdzającego zatrudnienie w jednym z przedsiębiorstw próbowały wyłudzić 25.000 złotych pożyczki. Przedstawiono im zarzut m. in. oszustwa, za który grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Wjechał skuterem w samochód

9. maja br. około godziny 18:00 w Ściborzycach (gmina Trzyciąż) 12 – latek kierujący skuterem najechał na zaparkowany samochód. Nieletni, który doznał obrażeń głowy, został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.  

Kradzieże paliwa w Olkuszu

11. maja 2013 roku jeden z mieszkańców Osieka zawiadomił, że nieustaleni sprawcy po uprzednim zerwaniu zamka w korku wlewu paliwa koparki znajdującej się na ul. Witosa w Olkuszu dokonali kradzieży ok 100 litrów paliwa na jego szkodę. Nad sprawą pracują policjanci z Olkusza.

13. maja 2013 około godz. 22.00 w Olkuszu przy al. 1000 – lecia nieustaleni sprawcy dokonali włamania do zbiornika z paliwem w samochodzie marki Renault, z którego skradziono około 250 l oleju napędowego. Następnie sprawcy dokonali włamania do zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym marki Man, kradnąc bliżej nieustalona ilość paliwa. Sprawcom kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Sprawcy kradzieży zatrzymani w Dąbrowie Górniczej

13. maja br. w Dąbrowie Górniczej policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Olkuszu wraz z funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży laptopa i telefonu komórkowego z mieszkania na terenie Olkusza. Zatrzymani to 23. i 25. letni obywatele Rumunii. Jeden z nich – poszukiwany przez rumuński wymiar sprawiedliwości oczekuje na deportację z terenu RP.

Potrącenie rowerzysty w Małobądzu

13. maja br. w godz. wieczornych na drodze pomiędzy Małobądzem a Ujkowem na jadącego rowerem mieszkańca Ujkowa najechał kierujący nieustalonym pojazdem, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Rowerzysta w wyniku wypadku złamał rękę. Następnego dnia policjanci ustalili kierującego pojazdem marki Daewoo Matiz, który potrącił rowerzystę. Sprawę prowadzą policjanci z Olkusza.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze