dzien strazaka 2013 olkusz

– Wasza praca jest związana z nieustanną służbą. Powiedzenie mówi, że strażacy służą Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek. Zasługujecie na najwyższy szacunek, bo mieszkańcy naszego regionu mogą dzięki Wam czuć się bezpiecznie – tak do olkuskich strażaków z okazji ich święta zwrócił się prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Olkuszu,  Kazimierz Ściążko. Podczas obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP  tradycyjnie wyróżniono najlepszych funkcjonariuszy, a kilkunastu z nich odebrało awanse na wyższe stopnie.

 

Medale i awanse na wyższe stopnie wręczali: komendant powiatowy PSP w Olkusz mł. bryg. Dariusz Wilk, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Olkuszu Kazimierz Ściążko oraz zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Józef Galica. – Chciałem Wam podziękować za niecodzienny wkład pracy. W ubiegłym roku uczestniczyliście w dwóch dużych akcjach: pożarze w Bukownie oraz usuwaniu skutków wichury w Kluczach. Wasze działania znacznie wykraczały poza zakres obowiązków. Wkładaliście w swoją pracę nie tylko pot, ale i serce, a to jest najcenniejsze. Oprócz rąk do pracy strażaka potrzebny jest sprzęt. Obserwowałem nowego komendanta Wilka, gdy wręczał okolicznościowe statuetki za pomoc w minionym roku i juz zabiega o dalsze wsparcie. Świadczy to o gospodarności. Nie ma nic gorszego, gdy chcemy nieść pomoc, a nie ma odpowiednich narzędzi. Sprzęt strażacki służy całemu społeczeństwu, by ratować życie mieszkańców – mówił zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Józef Galica.

Życzenia i gratulacje strażakom składali parlamentarzyści, samorządowcy i przedsiębiorcy z powiatu olkuskiego. – Drodzy strażacy! Między innymi dzięki Wam nie jesteśmy dziś całkowicie bezradni wobec pożaru, powodzi czy innej klęski żywiołowej, jak ludzie pierwotni. Wiemy, że w razie takich niebezpieczeństw, zawsze możemy liczyć na Waszą fachową pomoc, na Waszą wiedzę, sprawność, wyszkolenie. Dowiedliście tego wielokrotnie. Za to dzisiaj składam Wam serdeczne podziękowanie w imieniu władz samorządowych Powiatu Olkuskiego i wszystkich jego mieszkańców. Niech Święty Florian, pogromca ognia i patron strażaków, ma Was w swojej łaskawej opiece – mówił wicestarosta Henryk Kieca.

Strażacy nie zapomnieli o tych, którzy na co dzień wspierają ich ciężką pracę. Za pomoc w pozyskaniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Olkuszu okolicznościowe statuetki otrzymali: małopolski komendant wojewódzki PSp nadbryg. Andrzej Mróz, starosta Jerzy Antoni Kwaśniewski, burmistrz Wolbromia Jan Łaksa, prezes zarządu fabryki Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych Fagumit sp. z o. o. Zbigniew Górecki, prezes zarządu Wolbromskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Kondziołka, prezes zarządu Fabryki Taśm Transporterowych Władysław Banyś, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Wyrobów Gumowych WOLMOT Sp. z o.o. Anna Glanowska, prezes zarządu Zakładów Mechaniczno – Kuźniczych WOSTAL Sp. z o.o. Marian Domagała oraz prezes zarządu FBO RUBBER TECHNOLOGY SA Jan Winiarz.

Okolicznościowymi statuetkami za wspieranie działań na rzecz rozwoju Komendy Powiatowej PSP w Olkuszu uhonorowano: wójta Gminy Klucze i prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Olkuszu Kazimierza Ściążko, burmistrza Olkusza Dariusza Rzepkę, burmistrza Bukowna Mirosława Gajdziszewskiego, wójta gminy Bolesław Ryszarda Januszka, wójta Gminy Trzyciąż Romana Żelaznego oraz państwa Celinę i Jerzego Bitnerów z Zakładów Kablowych „BITNER”.

Lista awansowanych i nagrodzonych strażaków:

„Srebrny  Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymali”
– mł. kpt. Grzegorz Kwarciak
– st. ogn. Waldemar Gomułka
– ogn. Łukasz Szatan

„Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymali:
– st. kpt. Michał Polak
– mł. kpt. Artur Bętkowski
– st. asp. Piotr Bałazy
– ogn. Łukasz Banaś

Do stopnia młodszego brygadiera awansowani zostali:
-st. kpt. Marcin Maciora        
-st. kpt. Jan Sarwa     

Do stopnia starszego aspiranta awansowani zostali:
-asp. Adam Janik             
-asp. Paweł Papaj

Do stopnia starszego ogniomistrza awansowani zostali:
-ogn. Dariusz Karoń
-ogn. Marcin Mostowski
-ogn. Tomasz Pielka            

Do stopnia młodszego ogniomistrza awansowani zostali:
-st. sekc. Paweł Pałka        
-st. sekc. Marcin Rosół            

Do stopnia starszego sekcyjnego awansowani zostali:
-sekc. Marcin Dąbrowski     
-sekc. Marcin Duch     

Podczas wojewódzkich uroczystości w Nowym Sączu z okazji Dnia Strażaka  stopień młodszego brygadiera otrzymał st. kpt. Zbigniew Wrzesień, a stopień starszego aspiranta otrzymał asp. Grzegorz Gawron. Stopień aspiranta otrzymał mł. asp. Krzysztof Haras. Za wzorową postawę w służbie i zaangażowanie w działalność społeczną  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz wyróżnił dyplomem mł. ogn. Pawła Piątka.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:39085}{joomplu:39077}{joomplu:39057}{joomplu:39005}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edytatata
Edytatata
10 lat temu

FBO RUBBERY tak się ładnie prezentuje a może by tak zapłaciło zaległe faktur, przeterminowane 90 dni na kolosalna kwotę 500 zł