kronika policyjna

Olkusz. Zniszczono elewację
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmują się sprawą uszkodzenia elewacji budynku. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia br. Sprawca pomalował budynek jednej z placówek oświatowych znajdujących się w Olkuszu. Straty jakie wyrządził oszacowano na kwotę 500 złotych.

 Olkusz. Posiadał narkotyki – został zatrzymany

Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który posiadał środki odurzające. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 5 sierpnia br. około godz. 23.00, patrol prewencji zauważył jadącego ulicą Mickiewicza vw golfa. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierował nim 32-letni mieszkaniec gminy Olkusz. W pojeździe – oprócz kierowcy – podróżowało dwóch pasażerów w wieku 34 i 37 lat. W czasie przeszukania samochodu i kontroli osobistej policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem, który należał do kierowcy vw. Przeprowadzone badanie wykazało, że to amfetamina w ilości około 17 gram. Zatrzymany 32-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań. Jeśli podejrzenia policjantów, co do prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających potwierdzą się, to niebawem mężczyzna usłyszy kolejny zarzut z art. 178a§1 kodeksu karnego.

Olkusz. Skradziono audi A3
W sobotę 6 sierpnia w godzinach wieczornych, skradziono samochód osobowy marki Audi A3. Auto znajdowało się na parkingu przy ulicy Marii Konopnickiej w Olkuszu. Właściciel pojazdu straty wycenił na kwotę 20 000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z komendy w Olkuszu.

Strzegowa. Wypadek drogowy
Do zdarzenia doszło w sobotę 6 sierpnia przed godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 794 w miejscowości Strzegowa. Jak wstępnie ustalono kierujący oplem vectrą, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w barierę energochłonną, a następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym renault megan. Kierowca i pasażerka renaulta z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu wypadku obecny był technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, wykonał szkic sytuacyjny i zrobił zdjęcia.

Jaroszowiec. Potrącenie pieszej
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 8 sierpnia na przejściu dla pieszych w Jaroszowcu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki vw candy na przejściu dla pieszych przy ul. Kolejowej potrącił 10-latkę. Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Kierowca vw był trzeźwy.

Komunikat. Poszukiwani świadkowie
29.07.2016 roku w nocy tuż przed godziną 2, na drodze krajowej nr 94 w kierunku Dąbrowy Górniczej doszło do dwóch kolizji drogowych. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Renault Master na łuku drogi zjechał z jezdni, wpadł do rowu a następnie uderzył w przydrożną reklamę. Chwilę później – w tym samym miejscu, inny kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Przyczyną tych kolizji drogowych i utraty panowania nad pojazdami była rozlana na drodze substancja ropopochodna. Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą mieć informację dotyczące znajdującej się na jezdni substancji. Świadkowie proszeni są o kontakt z prowadzącą sprawę policjantką nr tel. 32-647-8235.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze