blacha

Włamanie do fiata

9 maja. W godzinach nocnych, na ulicy Kościuszki w Olkuszu nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego tam Fiata. Z wnętrza samochodu skradziono sprzęt audio o łącznej wartości około 1000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Uszkodzone Volvo

9 maja. Na 2000 zł wycenił wartość uszkodzenia swojego samochodu mieszkaniec Olkusza, którego Volvo zostało pomalowane farbą. Do zdarzenia doszło nocą na ul. al. 1000-lecia w Olkuszu. Tą sprawą również zajmuje się olkuska Policja.

Nietrzeźwy motorowerzysta

10 maja. Około godz. 15:30 na ul. 1 Maja w Wolbromiu, tamtejsi policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. W organizmie 24 – letniego mieszkańca pobliskiej Brzozówki znajdowało się blisko 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna w dodatku znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Kierował pod ich adresem również groźby. Kierowca jednośladu trafił do aresztu olkuskiej komendy. Grożą mu trzy lata więzienia.

Włamanie w Kluczach

12 maja. Prawdopodobnie 12 maja włamano się do pomieszczeń jednej z firm w Kluczach przy ul. Rabsztyńskiej. Z pomieszczeń skradziono narzędzia elektryczne o łącznej wartości około 3 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Klucz.

Kradli paliwo z lokomotyw

13 maja. W wyniku działań podjętych wspólnie przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wolbromiu i Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą olkuskiej komendy, w chwili popełnienia przestępstwa zatrzymano cztery osoby usiłujące ukraść 150 litrów oleju napędowego. Policjanci ustalili, że proceder trwający od dłuższego już czasu wyglądał następująco: maszynista pociągu podczas jazdy spuszczał do plastikowych pojemników olej napędowy, a następnie w umówionym miejscu pojemniki były wyrzucane z pociągu. Z miejsca „zrzutu” pojemniki zabierały inne osoby zamieszane w kradzież. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 27 i 58 lat, a także 34 – letnią kobietę. Zatrzymani to mieszkańcy trzech powiatów – olkuskiego, miechowskiego i jędrzejowskiego. Do aresztu olkuskiej komendy trafili trzej mężczyźni. Dwóm z nich – maszyniście oraz jego współpracownikowi, przedstawiono zarzut kradzieży. Grozi im kara pięciu lat pozbawienia wolności. W tym miejscu należy podkreślić, że działania zmierzające do ujęcia sprawców  prowadzono przy współpracy z PKP LHS oraz jednej z firm ochroniarskich.

Kradzieże fiatów

13 – 14 maja. Dwa fiaty cinquecento padły łupem złodziei, którzy „odwiedzili” parkingi w Olkuszu i Bolesławiu.  Pierwszy z samochodów został skradziony 13 maja w nocy z ul. Sosnowej w Olkuszu. Drugi z pojazdów zniknął z Bolesławia następnego dnia – policjanci odnaleźli go 16 maja na ul. Ponikowskiej w Olkuszu. Auto zostało zwrócone właścicielowi. 

Wypadek w Zadrożu

15 maja. W godzinach rannych w Zadrożu (gmina Trzyciąż) kierujący seatem  21-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego z nieustalonych przyczyn na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym dostawczym renaultem. W wypadku ranny został kierowca seata, którego przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze