Policjanci nadzorowali główne szlaki komunikacyjne, udzielali wskazówek i rad kierującym, a w przypadku rażącego łamania przepisów w ruchu drogowym, zdecydowanie reagowali na wszelkie przypadki wykroczeń i przestępstw, które wpływają na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar.  

Policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na kierujących, którzy przekraczali dozwolona prędkość, wyprzedzali w miejscach niedozwolonych, czy wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Ponadto policjanci  sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Kontrolowali czy piesi, którzy poruszali się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, stosują się  do obowiązku posiadania  elementów odblaskowych.

Od 10 do 14 czerwca policjanci wylegitymowali 180 osób, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, nałożyli 97 mandatów karnych. 4 kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Tarnawy, Dobrej Kolonii, Klucz i Krakowa. Ponadto zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Z kolei 12 czerwca odbyła się akcja „Prędkość”, podczas której policjanci ujawnili 57 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości i zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn kolizji i wypadków drogowych.  Kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo, nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
3 lat temu

A dzisiaj co za akcja była rano, że na bombach obwodnicy pilnowali??? Na Sławkowskiej nadal bałagan z parkowaczami, nie da się.. lepiej rżnąć głupa na rondzie..

mike
mike
3 lat temu
Odpowiedz do  kolo

Może Kaczor jechał… albo ich szef skazaniec.

mike
mike
3 lat temu

No Państwo Policyjne się robi. Już z 80% informacji na stronie PO to informacje od Policji! Co jest grane. Mało wam po kwietniowych wydarzeniach śladowego szacunku, że codziennie o sobie musicie przypominać.
PS. Namordników nie sprawdzali…?