budowa

Wakacje to czas remontów w szkołach i przedszkolach. W niektórych olkuskich placówkach modernizacyjne prace już się zakończyły, jednak większość zaplanowanych wcześniej robót jeszcze trwa.

W pięciu szkołach podstawowych (w Kosmolowie, Zedermanie, Zawadzie, Sienicznie i nr 6 w Olkuszu) zostanie doprowadzona woda do pracowni przyrodniczych. Dodatkowo w Sienicznie zaplanowano m. in. wydzielenie z części korytarza sali lekcyjnej, wymianę posadzki na zapleczu, przebudowę i dobudowę oświetlenia oraz prace malarskie. W pomieszczeniu na parterze SP nr 6 zaplanowano malowanie i montaż wieszaków.
Na powyższe zadania przeznaczono 50 tys. złotych.

W SP nr 4 wykonano już wewnętrzną instalację wodno – kanalizacyjną wraz z montażem umywalek i podgrzewacza do wody, co kosztowało prawie 3 tys. 200 złotych. Na roboty konserwacyjno-remontowe w Szkole Podstawowej w Braciejówce przeznaczono 11 tys. 800 złotych. Zakres prac obejmuje naprawę miejscowych zapadlisk płytek chodnikowych, uszkodzonego ogrodzenia, bramy wjazdowej i części dachu.
Wokół SP nr 10 i Przedszkola nr 10 ma powstać oświetlenie, natomiast sekretariat Gimnazjum nr 3 czeka na remont instalacji elektrycznej.

Wakacyjne prace trwają również w placówkach dla najmłodszych. 33 tys. 272 złotych to kwota przeznaczona remont sanitariatów w Szkole Podstawowej w Kosmolowie. Zakres robót obejmuje m. in. : roboty dotyczące instalacji sanitarnych i elektrycznych,wymianę stolarki drzwiowej, malowanie ścian i sufitów, wykonanie nowej glazury,roboty montażowe.

65 tys. złotych kosztuje przebudowa sanitariatów w Przedszkolu Nr 5. Modernizacja, poza robotami instalacyjnymi, obejmuje malowanie ścian i sufitów, wykonanie posadzek z płytek ceramicznych, wymianę drzwi. W Przedszkolu nr 10 gruntownie remontowane są węzły sanitarne oraz instalacja wodociągowa, kanalizacja sanitarna i elektryczna. Towarzyszą temu prace dodatkowe, jak w placówce nr 5. Koszt inwestycji wynosi 132 tys. 293 złotych. 

Budynek przedszkola w Braciejówce został dostosowany do wymogów przeciwpożarowych. Główne prace to montaż drzwi zewnętrznych, wykonanie schodów i zadaszenia nad wejściem za kwotę 16 tys. 605 złotych brutto.
Na liście wakacyjnych remontów widnieje również adaptacja poddasza pod sale dydaktyczne w szkole w Osieku za około 150 tys. złotych, wymiana posadzek w dwóch klasach Przedszkola nr 8 (w ramach Budżetu Obywatelskiego) za około 40 tys. złotych oraz remont sali zabaw, szatni, kuchni, WC, gabinetu pielęgniarskiego i klatki schodowej w oddziale przedszkolnym w Sienicznie (29 tys. 971 złotych).

Z kolei placówka w Kosmolowie zyskała monitoring. W ramach inwestycji zamontowano rejestrator, trzy kamery zewnętrzne (chroniące boisko, teren wokół szkoły oraz plac zabaw) i dwie na szkolnych korytarzach. Koszt zadania to 3 tys. 955 złotych brutto.
 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Działacz społeczny
Działacz społeczny
4 lat temu

Jak widać inwestycje wykonuje się nie tylko na drogach ale bardzo dużo remontów wykonuje się w szkołach i przedszkolach tyle nie wykonywało się przez ostatnie 20 lat .brawo panie burmistrzu mieszkańcy to dostrzegają i na pewno to docenią przy naj bliższych wyborach .

rodzic z osiedla
rodzic z osiedla
4 lat temu

[quote name=”uczeń”]Szkoda, że kolejny rok z rzędu zapomniano o remoncie sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu. To wstyd, aby taki moloch miał w takim stanie węzły sanitarne dla dzieciaczków.[/quote]
w tegorocznej edycji BO rodzice zgłosili projekt na remont sanitariatów w SP2. na słonce jury nie ma co liczyc bo on tylko otwiera place zabaw załatwione przez rodziców

uczeń
uczeń
4 lat temu

Szkoda, że kolejny rok z rzędu zapomniano o remoncie sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu. To wstyd, aby taki moloch miał w takim stanie węzły sanitarne dla dzieciaczków.

Marian Funks
Marian Funks
4 lat temu

To dobry gospodarz… wodę doprowadzi za prawie 3 tys 200 zł, kamery 2 zamontuje, Heniowi w gimnazjum remont instalacji elektrycznej zrobi, żeby mógł telefon ładować. I nawet tuba o tym będzie pisać… Bohater przez CH z tego Romka…