kronika policyjna

Ominął pieszego i dachował
11 lutego 2016 roku około godziny 20:25 na drodze wojewódzkiej 791 pomiędzy miejscowościami Olkusz – Żurada doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-letni kierujący fordem fokusem próbował ominąć pieszego, wpadł w poślizg i dachował. Pieszy, najprawdopodobniej poruszał się środkiem drogi. Po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Kierowca forda był trzeźwi. Policjanci z Olkusza wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

 

Zniszczyli samochód, zostali zatrzymani
Policjanci z komisariatu w Kluczach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku: 23,31,32 lat, którzy w Krzywopłotach uszkodzili BMW. 14 lutego br. około godziny 16.00 policjanci z komisariatu w Kluczach otrzymali informację, że w Krzywopłotach trzech mężczyzn demoluje pojazd. Natychmiast przyjechali pod wskazany adres. Jeden z mężczyzn na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg i po kilkunastu minutach zatrzymali 23-latka. Policjanci ustalili, że mężczyźni najpierw grozili właścicielowi pojazdu i jego rodzinie. Potem jeden z nich (23-latek), wybił szyby w samochodzie zaparkowanym przez posesją. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty: zniszczenia mienia (23-latek), podżegania do zniszczenia mienia naruszenia miru domowego, groźby karalnej i znieważenia funkcjonariuszy. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Włamanie do piwnicy
Postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem prowadzą policjanci z olkuskiej komendy. Złodziej włamał się do jednej z piwnic, w bloku przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Olkuszu i ukradł dwa rowery górskie. Właścicielka jednośladów oszacowała straty na kwotę 2800 złotych.

Kradzież tablic rejestracyjnych
14 lutego br. skradziono tablice rejestracyjne z pojazdów bmw X3 oraz skody octavii. Auta zaparkowane były na ulicy Elizy Orzeszkowej w Olkuszu. Sprawą kradzieży zajmują się olkuscy policjanci.

Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom
15 lutego br. w Laskach na ulicy Głównej, do kontroli drogowej został zatrzymany 42-letni mieszkaniec tej miejscowości. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. 42-latek był nietrzeźwy i kierował fiatem punto nie mając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. To nie jedyny przypadek w tym dniu. Podobne zdarzenie miał miejsce w Wolbromiu na ulicy Krakowskiej, tuż przed 7 rano. Policjanci z drogówki zbadali stan trzeźwości kierującego fordem. Okazało się, że mężczyzna ma 1,12 promila alkoholu i prowadzi auto pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Niebawem mężczyźni za jazdę „z promilami” poniosą surowe konsekwencje.

Kradzież tablic rejestracyjnych
W Hutkach na ulicy Jurajskiej z mercedesa skradziono dwie tablice rejestracyjne. Zdarzenie to miało miejsce 14 lutego br. Policjanci z Komisariatu w Bukownie pracują nad tą sprawą.

Skradziono portfel z dokumentami
17 lutego policjanci z komisariatu w Wolbromiu przyjęli zawiadomienie o kradzieży portfela. Mieszkanka Chodowa straciła pieniądze w kwocie 200 złotych oraz dokumenty: prawo jazdy, dowód osobisty i kartę bankomatową.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
emeryt MO
emeryt MO
6 lat temu

[quote name=”pavv”][quote name=”1000″]Teraz mają e-colę i enterkoki i nie ma czasu na cocę. :roll:[/quote]

Wątpię! Kierowanie są odgórnie i zamiast wodę ludziom rozwozić to suszyli tu i ówdzie… no bo co innego mogą robić… opssss… jeszcze mogą 3 g maruhainy znaleźć. Były dowcipy o milicjantach, były dowcipy o strażakach miejskich, czas na dowcipy o polimilicjantach![/quote]
Polimilicjantysbecy mają się bardzo dobrze bo tatuś zadbał o tych wiadomo jakich na poziomie III klasy Szkoły Podstawowej.Jak mi nie wierzysz ”pavv” to SPRAWDZ .

pavv
pavv
6 lat temu

[quote name=”1000″]Teraz mają e-colę i enterkoki i nie ma czasu na cocę. :roll:[/quote]

Wątpię! Kierowanie są odgórnie i zamiast wodę ludziom rozwozić to suszyli tu i ówdzie… no bo co innego mogą robić… opssss… jeszcze mogą 3 g maruhainy znaleźć. Były dowcipy o milicjantach, były dowcipy o strażakach miejskich, czas na dowcipy o polimilicjantach!

1000
1000
6 lat temu

Teraz mają e-colę i enterkoki i nie ma czasu na cocę. 🙄

sąsiad KPP emeryt
sąsiad KPP emeryt
6 lat temu

[quote name=”pavv”]A gdzie brawurowa akcja zatrzymania posiadacza 3 czy 4 g maruhainy legalnie wychodowanej z legalnie zakupionych nasion.[/quote]
”pavv”-iku.-/Na razie nie mają czasu na takie spec-extra brawurowe akcje bo chcieli trochę posprzątać stajnię AUGIASZA.Samochody(radiowozy białych czapek) palą im 48 l/100 km nie ma kto im dokładnie policzyć ile im palą radiowozy,bo to przecież jest wyższa dla nich matematyka na poziomie III,IV klasy Szkoły Podstawowej.Z pisanie też mają kłopot,bo jeden z nich mgr.wystawił mandat karny (czysta )ukarany mieszkaniec Bukowna nie wiedział o co w tym mandacie chodzi i wypił czystą wódkę i poszedł się zapytać BYŁEGO KOMENDANTA.

pavv
pavv
6 lat temu

A gdzie brawurowa akcja zatrzymania posiadacza 3 czy 4 g maruhainy legalnie wychodowanej z legalnie zakupionych nasion.