kronika policyjna

Olkusz. Policjanci odzyskali skradziony samochód
Policjanci Wydziału Prewencji olkuskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Olkusza, podejrzanego o kradzież samochodu marki Ford Transit. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

4 stycznia 2018 r. do komendy w Olkuszu zgłosił się 56-letni mężczyzna, który oświadczył, że z posesji znajdującej się w Olkuszu na ul. Sławkowskiej, został skradziony jego pojazd. Samochód marki Ford Transit stał zaparkowany na podwórku prywatnej posesji. W środku forda znajdował się dowód rejestracyjny i polisa ubezpieczenia OC. Kiedy mężczyzna wyszedł z domu, zauważył jego brak. Nie wiedział kto mógł ukraść samochód, a na posesji nie było monitoringu. Wartość utraconego auta właściciel wycenił na 5 tys. zł.

W toku prowadzonych czynności 9 stycznia Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ustalili posesję, przy której może być zaparkowany skradziony pojazd. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce i potwierdzili ten fakt. Podejrzanym o kradzież okazał się 37-letni mężczyzna, który w trakcie wykonywanych czynności przyznał się do kradzieży z włamaniem. Ponadto ustalono, że olkuszanin użytkował skradziony pojazd przez 3 dni. Jak się okazało 37-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialny mężczyzna w środę 10 stycznia usłyszał zarzuty. Teraz to sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Olkusz/Bukowno. Nielegalny towar w rękach olkuskich kryminalnych
W ubiegłą sobotę tj. 13 stycznia 2018 r. Policjanci Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu po raz kolejny zabezpieczyli papierosy i tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, powstałego w wyniku przestępczej działalności szacowane są wstępnie na ponad 37 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ujawnili u 57-letniej mieszkanki Olkusza na terenie Bukowna i Olkusza nielegalne wyroby tytoniowe oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. W trakcie czynności policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli łącznie ponad 705 paczek papierosów i 5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy oraz 5 butelek litrowych zawierających alkohol niewiadomego pochodzenia.

Ponadto tego samego dnia w Bukownie funkcjonariusze Referatu, ujawnili w samochodzie użytkowanym przez 72- letniego mieszkańca Olkusza nielegalne wyroby tytoniowe i alkoholowe. Łącznie w tym przypadku zabezpieczonych zostało 260 paczek papierosów i 20,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy, a także 8 butelek litrowych alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Wprowadzenie na rynek tego rodzaju nielegalnego towaru w takich ilościach naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ok. 37 tys. złotych. Zgodnie z artykułem 65 kodeksu karnoskarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv1111Miszel Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

W wielu krajach UE można kupić legalnie od lokalnych producentów alkohol który nie będzie miał żadnych banderol!!!
Tekst „straty skarbu państwa” to tak jakbym ja nie zatrzymał się autem przed znakiem STOP, milicja tego nie widziałe i dzięki temu zarobiłem np. 200 zł.

1111
1111

[quote name=”Miszel”]Proszę zobaczyć niedowiarki jak szybko,błysk i efektownie działa NASZA Władza Ludowa.Trzy dni i skradziony Ford wraca do właściciela.[/quote]
po gabarytach go znaleziono,ale że aż 3dni skoro stał na drodze?

Miszel
Miszel

Proszę zobaczyć niedowiarki jak szybko,błysk i efektownie działa NASZA Władza Ludowa.Trzy dni i skradziony Ford wraca do właściciela.